Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator


Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:40
II.8:45 - 9:25
III.9:35 - 10:15
IV.10:25 - 11:05
V.11:30 - 12:10
VI.12:20 - 13:00
VII.13.10 - 13.50
VIII.13.55 - 14.35
IX.14.40 - 15.20
X.15.25 - 16.05

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2021-04-13
Nordplus projekto dalyviai tikisi tęsinio... Spausdinti El. paštas

Įspūdžiais po kelionės į Norvegiją dalinasi Nordplus projekto „Sveikas maistas ir popamokinė veikla pradinėje mokykloje“ dalyvės - pradinių klasių mokytojos.

Po paskutinio partnerių susitikimo praėjo ne tiek ir daug laiko – vos trys mėnesiai, tačiau kiek daug per tą laiką įvyko! Atlikome tyrimą apie rūgščių poveikį pieniniams dantukams, gaminome sveikus kokteilius ir gėrimus, auginome prieskonių daržą, šokome, sportavome... Visa tai pasiruošėme pristatyti susitikimo Norvegijoje metu. Atrodo, kad tai buvo tik vakar... Šiandien jau skubame dalintis savaitės įspūdžiais iš Ambjørnrød mokyklos Fredrikstade.

Kelionės metu mums ir teko slėptis nuo lietaus, ir gėrėtis nuostabia vaivorykšte, ir džiaugtis saulutės malonumais, ir patirti pajūrio vėjo ranką.

Nustebino, pritrenkė partnerių mokyklos teritorijos gamtovaizdis – mokykla įsikūrusi pamiškėje. Tikrai turėjome ko pavydėti: sporto salės įrangos, kino bei diskotekų salės, žaidimų ir sporto įrangos mokyklos kieme, mokymo priemonių įvairovės. Mokyklos 6 pastatai išsidėstę didelėje teritorijoje. Mokyklą lanko 364 mokiniai nuo 6 iki 12 metų. Esant reikalui, pamokose talkina mokytojas asistentas. Kadangi mokykloje mokosi ir keletas neįgalių mokinių, jiems sudarytos visos sąlygos ir pritaikyta įranga. Po pamokų vaikai gali užsiimti mėgstama veikla (mokytojai tik prižiūrėtojai ir padėjėjai).

Danijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Islandijos mokytojai – partneriai dalyvavo mokykloje vykusioje linksmoje žaidimų mugėje. Kiekviena šalis paruošė po 1 - 2 žaidimus, vaikai gavo atsiskaitymų lapus, kuriuose turėjo surinkti parašus iš kiekvienos šalies mokytojų. Visiems buvo smagu ir linksma per kliūtis nešti vandens pripiltus balionus, taikyti iš „ragatkės“ į taikinį, prikabinti katinui uodegą, vaikščioti kojokais, ieškoti smėlyje paslėpto lobio, pataikyti į vandenyje panardintą stiklinę monetą ir kt. O kur dar mokyklos kieme vykęs barbekiu!

Mokiniai iš namų dėžutėse atsineša maistą, kurį paruošia tėvai. Tik vyresnieji, 9 - 11 klasių mokiniai, Fredrikstade gauna nemokamą maitinimą. Miesto savivaldybė svarsto apie visų mokinių maitinimą, nes mato daug sveikatos problemų. Didelis dėmesys skiriamas plaukimui ir siekiama, kad kuo anksčiau ir daugiau vaikų išmoktų plaukti. Fredrikstade vaikai mokomi plaukti 4 - 7 klasėje. Tai labai priklauso nuo savivaldybės turimų lėšų. Mieste 14 - 16 metų paaugliams atviri nemokamai veikiantys sporto klubai (taip spendžiama jaunuolių užimtumo bei sveikatos diegimo problema).

Miesto savivaldybėje atliktų tyrimų rezultatai teigia, kad 40 - 45 metų amžiaus norvegai vyrai yra sveikiausi ir turtingiausi šalies gyventojai. Norvegai sprendžia problemą, kaip kuo sveikesniam sulaukti pensijinio 67 metų amžiaus. O norint sveikiau gyventi, reikia 7 mėnesius per metus važinėti dviračiais. Į mokyklą vaikus pristato tėvai, jeigu atstumas iki mokyklos ne daugiau kaip 4 kilometrai. Esant didesniam atstumui, vaikus vežioja savivaldybės finansuojami taxi. Miestas įsikūręs ant upės Glommos kranto: vienoje pusėje - senamiestis, kurį supa daug kanalų, kitoje – naujoji centrinė miesto dalis. Patikimiausia ir greičiausia susisiekimo priemonė – įvairiais maršrutais keleivius nemokamai plukdantys keltai (šia paslauga, kuri leido pamatyti ir aplankyti daugiau miesto vietų, su malonumu pasinaudojome ir mes).

Birželio 5 dieną visas pasaulis pažymi aplinkosaugos dieną. Miesto centre, prie savivaldybės, rikiavosi ikimokyklinių ir mokyklinių įstaigų atstovai. Vaikai buvo pasipuošę iš antrinių žaliavų pagamintais apsiaustais, kaukėmis, karūnomis. Šventės metu miesto meras priminė vaikams apie šiukšlių rūšiavimo svarbą. Skambėjo posmai, dainos, įvairios teatralizuotos inscenizacijos aplinkosaugos tema. Šventei pasibaigus, niekas neskubėjo. Tiesiog ramiai įsikūrė skverelyje priešais miesto savivaldybę, vaišinosi savo atsineštais priešpiečiais.

Projekto partneriams buvo paruoštos ir pasiūlytos įdomios, žaismingos veiklos. Senamiestyje esančioje poilsio zonoje ant kanalo kranto visi partneriai pagal duotą instrukciją turėjo pagaminti aitvarą. Ne tik pagaminti, bet ir jį pakelti į orą ir kuo ilgiau skraidinti. Vėjas labiausiai buvo palankus Lietuvos komandai! Mūsų aitvaras pats pirmas pakilo į orą ir sulaukė sužavėtų partnerių aplodismentų.

Kita veikla, kurią tikrai išbandysime ir su savo ugdytiniais, buvo pačiame miesto centre suorganizuotos varžytuvės. Dalyviai suskirstyti į 4 tarptautines komandas. Kiekviena komanda gavo žemėlapį, kuriame nuotraukose pavaizduoti 6 miesto objektai. Reikėjo visus surasti, gauti iš ten laukiančio norvegų mokytojo, iškėlusio Norvegijos vėliavą, raidę, kurią reikėjo įklijuoti į jai skirtą vietą ir, suradus visus objektus, perskaityti žodį (tai buvo upės Glomma pavadinimas). Buvo linksma, paaiškėjo, kad raidės „pasiklydo“ ir sudarytas žodis visai ne tas... Užduotis buvo atlikta tik tada, kai visa komanda išmoko ir padainavo trumpą norvegišką dainelę.

Labai džiaugiamės galimybe susipažinti su Norvegijos Ytre Hvaler nacionaliniu parku, kurios plotas sudaro 354 354 km2. Parke auga, gyvena „Raudonojoje knygoje“ įrašyti augalai ir gyvūnai. Kad pasiektume šį parką, esantį salyne, reikėjo važiuoti po vandeniu esančiu tuneliu. Neramiai jautėmės, žinodami, kad esame 3750 m gylyje, o virš galvos - vanduo bei kalnai.

Prieš pažintinį žygį dalyvavome edukacinėje nacionalinio parko muziejaus programoje. Jos metu susipažinome su mokiniams siūlomais užsiėmimais: vaikai gali mokytis tirti vandens gyvūniją, augaliją, rūpintis parko švara. ... Žygis olomis Atlanto vandenyno pakrantėje nebuvo lengvas. Tačiau viską atpirko nepakartojami vaizdai. Žygio pabaigoje apžiūrėjome gamtosaugininkų sukurtą namelį iš šiukšlių, kurias išmeta vandenynas, palieka poilsiautojai. Maloni staigmena projekto dalyviams buvo žuvienė su jūros gėrybėmis.

Projekto aptarimo metu dalyviai džiaugėsi susitikimo metu patirtais įspūdžiais, turiningomis veiklomis, kurias žada įgyvendinti ir savo mokyklose, aptarė tolimesnes projekto veiklas bei susitikimus, kurie laukia 2013 - 2014 m. m. Kuo daugiau susitinkame, tuo geriau pažįstame vieni kitus, dalinamės ir mokomės vieni iš kitų. O svarbiausia, kad geras, įdomias idėjas pritaikome savo mokyklose tuo džiugindami savo mokinius.

Pradinių klasių mokytojos A.Dirginčienė, D. Gedminienė, I.Karskienė 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing