Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Administrator


Ugdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-12-11
Nordplus Estijoje Spausdinti El. paštas

2014 m. vasario 5-9 dienomis Estijos Püünsi pagrindinėje mokykloje įvyko Nordplus projekto „Sveikas maistas ir popamokinė veikla“ partnerių susitikimas. Nežiūrint to, kad termometras rodė gerokai žemiau nulio, bet skaisčiai šviečianti saulė ir baltuojantis iki kelių sniegas visus nuteikė džiugiai.

Mokykla, įsikūrusi gamtos apsuptyje, prie pat miško ir jūros kranto, turinti vos 200 mokinių, mus pasitiko svetingai. Į akis krito projekto stendas, kuriame buvo labia miela rasti informaciją ir apie “Juventą”. Susipažinome su mokyklos tradicijomis, renginiais, apžiūrėjome klases.

Jau pirmą dieną mūsų laukė suplanuota veikla. Mokytojai, atvykę iš Norvegijos, Latvijos, Islandijos, Danijos, Suomijos ir Lietuvos, vedė pamokas priimančios mokyklos vaikams. Jei veiklą numatoma vykdyti lauke, ji vyksta bet kokiu oru. Mums oras pasitaikė puikus, tad 2 pamokas dirbome mokyklos kieme. Vaikams labai patiko judrieji žaidimai „Trečias bėga“, „Boba“, “Medžiotojas ir kiškiai“ ir ypač „Žuvys ir tinklas“. Užsiėmimų pabaigoje estukai ant puraus sniego linksmai darė “angelus”…

Kita veikla buvo skirta mokytojams: susipažinome su šalia mokyklos miške įkurta slidinėjimo trasa, kurioje užsiėmimai vyksta visą žiemą. Klampojome pėstute giliu sniegu (vyko pasiruošimas kitos dienos veiklai)…

Vėliau moderniai įrengtoje mokyklos valgykloje ruošėme tradicinius savo šalių patiekalus. Mes virėme bulves ir pristatėme kultūrinio paveldo patiekalą – kastinį.

Estijos mokiniai pakvietė į tradicinį mokyklos renginį „Seni rūbai vėl atgyja“. Jame norintieji dalyvauti perdirba seną nenaudojamą rūbą ir jį pristato žengiant raudonu kilimu komisijai ir žiūrovams su šou elementais. I-ąją vietą užėmusieji vaikai ir jų tėveliai metams gauna pereinamąjį prizą – siuvimo mašiną.

Kita projekto diena taip pat buvo labia įtempta: vyko projekto veiklos aptarimo posėdis bei technologijų pamoka, kurioje mokytojai tapo mokiniais! Išmokome pinti net su 6 juostelėmis.

Daug džiaugsmo suteikė kelionė į Taliną ir neabejotinai pačios žinomiausios pasaulyje kilnojamos jūrinės ekspozicijos „Daiktai iš „Titaniko“ apžiūrėjimas. Greta eksponuojamų laivo korpuso vinių bei kniedžių – lankytojų gausiai apstotas paties laivo modelis. 1:100 mastelio modelyje – ne tik 10 „Titaniko“ denių, 4 kaminai, gelbėjimosi valtys, kurių skaičius po tragedijos linksniuotas daugybę kartų, bet ir keleivių bei įgulos narių figūrėlės. 200 originalių daiktų iš „Titaniko“ paliko didžiulį įspūdį.

Vizito Estijoje metu teko išbandyti ir Kõrvemaa regioniniame parke įsikūrusios sporto bazės žiemos pramogas. Mums pakluso Finischlegs (suomiškos kojos) – tai tarsi slidės – paspirtukai. Smagiai praleistas laikas, įdomios veiklos labai visiems patiko.

Grįžusios į mokyklą savo mokinius supažindinome su kelionės įspūdžiais, atliktomis veiklomis.

Dabar laukiame paskutinio vizito į Daniją.

Pradinių klasių mokytojos D. Gedminienė, I. Karskienė, A. Dirginčienė 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing