Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Administrator


Ugdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-12-11
Baigiamasis projektininkų susitikimas Danijoje Spausdinti El. paštas

2014 m. balandžio 28 - gegužės 1 dienomis Aalborge (Danijoje) vyko baigiamasis Nordplus projekto „Sveikas maistas ir popamokinė veikla" (“Preventive dietandactivitiesin early school years and after school care“) dalyvių susitikimas. Mūsų mokyklai atstovaujančios pradinių klasių mokytojos Aurelija Dirginčienė, Diana Gedminienė, Ingrida Karskienė ir anglų kalbos mokytoja Asta Butkienė, kaip ir kiti projekto partneriai iš Norvegijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Islandijos, atvyko su atliktais namų darbais.

Mes, lietuvaitės, pristatėme įvairius lauko žaidimus, mokinių sukurtą sporto, vaisių, daržovių, augalų temų žodyną, filmuką, kuriame pristatomi mokinių, jų tėvelių, mokytojų projekto vertinimai, atsiliepimai.

Atlikdami namų darbus, juventiečiai susipažino su egzotiniais vaisiais - tamarindu, šilkmedžio vaisiais, kuriuos trečiokams lauktuvių iš Irano parvežė Gusto tėveliai, pasidžiaugėme klasėje augintu ananasu bei pievagrybiais, iš jų pagamintais valgiais, vaikų ant klasės palangės užaugintu „daržu" -svogūnais, krapais, bazilikais, salotomis, špinatais.

Susitikimo metu susipažinome su daniška mokykla, kurioje svečiavomės. Ji įkurta prieš 90 metų. Mokyklą sudaro keli korpusai, o popamokinei veiklai skirtas pastatas ir sporto salė pastatyti visai neseniai.

Didelį įspūdį paliko kliūčių ruožas aplink mokyklą. Tai 700 metrų trasa, kuri naudojama ne tik sporto, bet ir kaip energijos pertekliaus atsikratymo, nusiraminimo priemonė (trasą nedrausmingiems vaikams siūloma įveikti savarankiškai).

& Mokykloje mokosi 500 mokinių. 200 pradinukų po pamokų lanko įvairius užsiėmimus, kurie kainuoja 210 eurų per mėnesį ir yra organizuojami atsižvelgiant į mokinių norus. Žavėjomės priemonių gausa, jaukia namų aplinka.

Jei mokiniai į mokyklą ateina labai anksti (yra tėvų, kurie pradeda darbą 6.30 val.), mokytojai juos pasitinka ir, jei vaikasatėjo nevalgęs ar neatsinešęs maisto, jį pamaitina. Įprasta, kad mokiniai kasdien į mokyklą atsineša užkandžių. Pertraukas tarp pamokų vaikai leidžia lauke, mokyklos kiemeliuose, kuriuose gausu įvairiausių įrenginių, žaidimų aikštelių.Kiemo danga padeda mokytis daugybos lentelę, pritaikyta įvairiems žaidimams. Buvo gaila prisiminti mūsų vaikus, kurie per pertraukas ne pailsi, o pavargsta, nes laiką leidžia klasėse ar koridoriuose, kur negalima bėgioti, dūkti, išsilieti...

Susitikimo metu dalyvavome įvairiose edukacinėse veiklose. Pirmiausia turėjome įveikti jau minėtą mokyklos kliūčių ruožą. Buvo puiki proga ne tik išbandyti save, bet ir papramogauti. Dar vienas užsiėmimas vyko miške, kur grupė projekto dalyvių parodė savo ištvermę sudėtinga trasa mindama kalnų dviračiais. Tuo metu kitiems projekto dalyviams pėsčiomis teko įveikti ne mažiau sudėtingą trasą.

& Buvo įdomu stebėti, kaip atliekamas miško valymas tvarkant sausuolius ir iš jų gaminant biokurą. Šeimininkai mielai aprodė savo gimtąjį miestą, supažindino su jo įžymybėmis, nuvežė prie Šiaurės jūros, kur mūsų vėl laukė įvairūs kliūčių ruožai. Teko įveikti 11 – os kilometrų atstumą paplūdimiu, kopomis, miško keliu, atpažinti pajūryje augančius augalus. Visiems projekto partneriams buvo netikėta ir keista, kad danai važinėja savo automobiliais tiesiog jūros pakrante, paplūdimiu. Kaip islandai ar suomiai, danai turi šeimai, giminei priklausančius vasarnamius ir jais draugiškai dalinasi. Įdomu tai, kad ilsėtis į juos šeimos nariai važiuoja pagal iš anksto susidarytą grafiką. Metų gale visiems yra išdalinami mokesčiai. Žiemą nameliuose niekas negyvena. Senas danų įstatymas neleidžia danams gyventi nameliuose šaltuoju metų laiku, ir niekas dėl to nepyksta.

Buvo labai gaila, kad dalyvavome jau paskutiniame projekto partnerių susitikime. Projektiniai vizitai, jų veiklos, atliekamos mokinių ir jų mokytojų, praturtino visus įvairiomis žiniomis, suteikė naujų gebėjimų, vystė komunikacinius, praktinius ir kalbinius įgūdžius. Mums, mokytojams, tokios išvykos dovanojo neįkainojamos patirties, kuria noriai dalinomės su kolegomis.

Nors projektas baigiasi, dar turime atlikti keletą veiklų: sukurti partnerinių šalių elektroninį žodyną, komposte pasodinti klasėse užaugintų cukinijų ir moliūgų daigus, organizuoti žygį dviračiais, apklausti projekte dalyvavusius mokinius ir jų tėvelius.

Pradinių klasių mokytoja A.Dirginčienė ir anglų k. mokytoja Asta Butkienė 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2014-05-08 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing