Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Administrator


Ugdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-12-11
Pirmasis eTwinning – Nordplus susitikimas Latvijoje Spausdinti El. paštas

Praeitais mokslo metais kartu su jaunaisiais juventiečiais džiaugėmės ir didžiavomės eTwinning projektu „Primary students experiment, observe, investigate and create“ bei projekto partneriais iš Ispanijos bei Islandojos. Metai darbo parodė, kad projektas turi įgauti naują pagreitį – jis įdomus, šiuolaikiškas, reikalingas.

Nutarėme plėstis – tapti eTwinning – Nordplus projektu. Tallinna kindergarten iš Estijos ir skujene pamatskola iš Latvijos tapo mūsų projekto partneriais. Projektas gavo finansavimą, todėl veiklos vyks ne tik onlin*e, bet ir realybėje.

Beveik pusantro mėnesio ruošėmės pirmam „gyvam“ susitikimui. Iki to laiko Skype pagalba susipažinome su kaimynais latviais bei estais. Dainavome ir grojome jiems, prisistatėme. Mūsų draugai neatsiliko: papasakojo, kuo jie domisi, kiek kuriam metų.

Vaikai nekantriai laukė susitikimo. Tėvelių padedami, mokyklos palaiminti, išvykome į kaimyninę Latviją, į Vest Skujene mokyklą. Čia ir prasidėjo mūsų nuotykiai. Vaikai negalėjo patikėti, kad šiais laikais dar gali būti TOKIŲ kelių kelelių. Ilgas paieškas kompensavo gamtos grožis: pro autobuso langus mojo baltakamieniai beržai, raudonlapiai ąžuolai ir auksu tviskantys klevai...

Koks geras jausmas, kai supranti, kad esi laukiamas. Skujene mokyklos mokinukai kartu su direktore bei mokytojais, pasipuošę tautiniais kostiumais, mūsų jau nekantriai laukė mokyklos kieme. Netrukus pasirodė ir Estijos mokytojų komanda. Po trumpos atokvėpio, pasistiprinimo valandėlės visi – svečiai ir šeimininkai - sugūžėjo į šventiškai papuoštą mokyklos salę. Mūsų buvo daug! Visi 50 Skujene mokinių bei jų mokytojai, 4 Estijos mokytojos, 42 „Juventos“ trečiokai ir ketvirtokai ir 7 mūsų mokytojos. Kaip pajuokavo šeimininkų direktorė Anda, tiek žmonių jų renovuota, puikiai įrengta mokykla senai beturėjo.

Susipažinę, bendravę Skype pagalba, žinojome, ką stipriausia turi Latvijos ir Lietuvos mokyklos, todėl bendras koncertas buvo sudarytas iš juventiečių dainų bei latvių šokių. Valandos enginys niekam neprailgo. O kur dar įvairūs judrieji žaidimai po koncerto, kuriuos organizavo Lietuvos ir Latvijos anglų kalbos mokytojos, bei talkinę mažieji šeimininkai?

Šeimininkai buvo paruošę išties įspūdingą programą. Mūsų laukė išvyka į už 40 kilometrų įsikūrusį seniausią ir latviškiausią miestą Cesį. Žavėjo jo siauros viduramžių gatvelės. Į ekskursiją vyko ir skujene mokyklos mokiniai, kurie kartu su lietuviukais žavėjosi prieš 800 metų pastatyta pilimi, į kurios viršūnę sraigtiniais laiptais kopė nešini žibintais. Vaikai sužinojo, kad pilis likimu dalinosi su Cesio miestu kovose su lenkų, rusų ir švedų kariuomenėmis. Susipažinus ir apžiūrėjus pilį, jos aikštėje mokytoja Loreta užvedė latvių liaudies dainą „Vėjeli, pūsk“. Oho, kaip ji skambėjo, atliekama visų pilies lankytojų.

Tačiau didžiausią įspūdį paliko miesto centre įsikūręs mokymo – edukacinis centras ZINOO (http://www.zinoo.lv/). Vaikai ir mokytojai juokavo, kad centras įkurtas mūsų projektui. Čia galima susipažinti su įvairiais gamtos dėsniais: pajusti gravitacijos skonį, suprasti ir jausti trintį jėgą važiuojant specialiu kartingu (tai išbandė Emilija), pamatyti ir pajusti žaibo jėgą…

Net 50 interaktyvių veiklų – eksponatų laukė mūsų projektinių grupių – latvių bei juventiečių iš 3a ir 4b klasių. Mums buvo paruošta raketų kūrimo darbai. Vaikai sužinojo, kad, norint pakelti 1 tonos raketą į orą, reikia sunaudoti 20 tonų degalų. Oho! Tačiau dar didesnis įspūdis buvo, kai vaikai patys pasigamino raketas ir jas pakėlė į 5 aukštų namo aukštį. Jėga! Trečiokai ir ketvirtokai negalėjo patikėti tuo, kas vyksta.

Tik vėlai vakare mūsų mokyklos mokiniai, lydimi mokytojų Loretos, Vaiosa, Astos ir Editos, pajudėjo Šiaulių link. Tolesniam darbui ir veikloms pasiliko mokytojos Diana, Aurelija, Ingrida.

Darbas Skujene mokykloje mums, mokytojoms, buvo neįkainuojamas. Norisi trumpai pasidalinti įspūdžiais. Mums teko būti ir mokytojoms, ir mokinėmis, ir veiklų dalyvėmis. Mokykloje, kurioje svečiavoms, įsikūrusi tarp miškų, laukų - į ją retai užklysta visuomeninis transportas. Kad rytais suspėtume laiku atvykti ir nevėluoti į pamokas, mums teko išsinuomuoti automobilį. Buvo proga į savo išmaniuosius parsisiųsti GPS ir išmokti juo naudotis. Iš karto gimė mintis, kad šia patirtimi pasidalinsime su savo mokiniais ir vykdysime įdomias veiklas, pristatydami partneriams savo miestą.

Pamokas ne tik stebėjome, bet ir vedėme pačios. Kartu su Latvijos mokiniais bei projekto mokytojomis gaminome popierių. Estų mokytojos atliko bandymą ir nustatė, koks popierius greičiau permirksta, ir kaip vanduo veikia sunkias bei lengvas spalvas. Mes mokėme daryti bandymą su išsiskleidžiančia vandenyje popierine gėle, eksperimentavome su piene šėlstančiomis spalvomis, įrodėme, kad žmogus turi elektros.

Projekto kolegas mokytoja Aurelija mokė dirbti su naujuoju Twinspace bei supažindino su įrankiais, tinkančiais vykdant eTwinning projektą. Dauguma mokytojų eTwinninge naujokai, tai šie mokymai tarptautinei komandai buvo labai naudingi.

Mokyklos bendruomenei buvo pristatytas vykdomas projektas. Susipažinome ir su partmerinių mokyklų pristatymais iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Projekto simboliu tapo padidinimo stiklas bei tinklelis drugeliams, kurie pavasarį keliaus į Estijos mokyklą, o kitais metais grįš į “Juventą“. Logo kūrimas dar pačiame įkarštyje: kiekviena komanda turi ne tik sukurti, patalpinti tinklalapyje, bet ir vieningai išrinkti vieną, gavusį daugiausiai balsų. Po veiklų mokykloje iki vėlyvo vakaro keliavome po Latvijos kaimus ir kaimelius, susipažinome su istorija, nuostabiais žmonėmis, kurie mus mokė pasidaryti lėlę, išlieti žvakę.

Pirmasis susitikimas nepriminė prisvilusio blyno – sunku buvo atsisveikinti. Guodė mintis, kad šiais technikos laikais susitikti onlin*e - ne problema. Tad ateitį mūsų laukia dar daug veiklų ir susitikimų.

Projekto koordinatorė A.Dirginčienė

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing