Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Administrator


Ugdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-12-11
„Pradinukai stebi, bando, eksperimentuoja, kuria...“ Spausdinti El. paštas

Pradinukai yra smalsūs, žingeidūs, imlūs, greitai susižavintys ir entuziazmu užkrečiantyskitus. Tuo ne kartą teko įsitikinti vykdant vienokį ar kitokį eTwinning, Nordplus ar kitus projektus. Tačiau šis išsiskiria iš kitų. Kuo? Projektas ne tik kuo puikiausiai integruojasi į ugdymo procesą, apjungdamas matematiką, pasaulio pažinimą, kūno kultūrą, dailę ir technologijas, jis moko pažinti ir suprasti, kaip pakyla raketa, kodėl žvakė užgęsta, kai atrodo, kad turėtų degti, kas atsitinka mūsų plaučiams užsirūkius, kaip ir kodėl šoka pienas ir dar daug įdomaus...Šis projektas yra tas, kuris patinka ne tik mokiniams - jis žavi ir vaikų tėvelius, mielai prisidedančiusir visokeriopai pagelbėjančius.

Pasibaigė pirmieji eTwinning – Nordplus projekto „Pradinukai stebi, bando, eksperimentuoja, kuria...“ metai. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos pradinukai jau atostogauja, o mokytojos, projekto dalyvės, vis dar gyvena antrojo projektinio susitikimo, vykusio Talino LaagnaLasteaed-Pohikool mokykloje, įspūdžiais. Vykdamos į susitikimą žinojome, kad mokykla, kurioje viešėsime, bus kiek kitokia, nei esame pratę. Ir mokiniai - kiek kitokie...

Mokyklos kieme pamatėme išrikiuotus neįgaliųjų vežimėlius, vaikštynes. Jos priklauso likimo nuskriaustiems, bet smalsumu, suvokimu, kūrybingumu ir išmintimi kitiems, sveikiesiems, nenusileidžiantiems vaikams. Drausme ir noru būti savarankiškais, šie vaikai išsiskiria iš daugumos įprastų mokinių.

Susitikimo metu LaagnaLasteaed-Pohikool mokyklos ugdytiniai mums pristatė savo programą, kurios metu muzikavo – grojo, dainavo, vaidino. Momentas iš tiesų buvo labai jaudinantis, tad mūsų akys išdavikiškai sudrėko...

Savaitė ir jos darbai prabėgo labai greitai. Veiklos, kurias organizavo mokykla ir atvykę mokytojai, žavėjo mokinukus. Jie mielai atliko įvairius bandymus, kėlė hipotezes, eksperimentavo. Daug naujo patyrėme kartu su vaikais nuvykę į Tartu Technologijos Universitetą. Čia sužinojome, kas yra nano chemija, išbandėme plastikinių maišelių gamybos technologiją, gaminome ir vijome nailoninius siūlus. Mus supažindino su ateinančiame dešimtmetyje atsiversiančiomis visiškai naujomis nanotechnologijų perspektyvomis.

Stebėjimų, atradimų veiklos vyko ir gamtoje. Kartu su mokiniais vykome į Estijos nacionalinį Lahemaa parką - įlankų kraštą. 70 procentų Lahemosdengia miškai, tad jo flora ir fauna labai įvairi. Lahemoje yra daug pelkių, įskaitant 7 tūkstančių metų senumo Laukasoo rezervatą. Parke gyvena vilkai, meškos, lūšys (deja, nors ir labai tikėjomės, jų neišvydome). Mokinukai, kurie gali vaikščioti patys, stūmė savo draugus vežimėliuose. Žavėjo vaikų betarpiškas bendravimas, nuoširdumas, noras sužinoti ir patirti. Apsiginklavę padidinimo stiklais, stebėjome spanguolių, bruknių, girtuoklių, tekšių žiedus, klausėmėspaukščių giesmių. O kur dar draugiški pietūs, po kurių nesimatė net ženklo, kad čia buvo užkandžiaujama!

Vėliau mokytojų grupelėje eksperimentavome spalvomis ant šilko, dirbome su moliu, muilu.Prisiminėme ir gilinome žinias eTwinning erdvėje, apžvelgėme įvykdytas ir aptarėme būsimas veiklas.

Esme įsitikinę, kad 2015 – 2016 mokslo metais mūsų laukia įdomūs darbai ir prasmingi susitikimai.

Pradinių klasių mokytoja, projekto koordinatorė A.Dirginčienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2015-06-30 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing