Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Administrator


Ugdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-12-11
„Skaitmeniniai čiabuviai“ geriausi! Spausdinti El. paštas

Konkurse „Geriausia Lietuvos „eTwinning“ mokykla 2015“ tarp mokyklų nugalėtojų - Šiaulių „Juventos“ progimnazija, garbingą titulą pelniusi už eTwinning projektą „Skaitmeniniai čiabuviai“.

„Šiandien visi mūsų mokiniai yra žmonės, kuriems skaitmeninė kompiuterių, mobilių įrenginių, video žaidimų kalba yra „gimtoji“, -teigia tarptautinio masto idėjų generavimo lyderis, rašytojas, konsultantas Marc Prensky“, dabartinę vaikų kartą vadindamas „skaitmeninio pasaulio čiabuviais“. Būtent šios asmenybės mintys panaudotos pavadinant Šiaulių „Juventos“ progimnazijos projektą.

Informacinių technologijų amžiuje mokiniai daug laiko praleidžia naudodamiesi kompiuterinėmis technologijomis, pamiršdami apie sveiką gyvenimo būdą. Norint vaikus apsaugoti nuo galimų problemų, jiems pasiūlyta alternatyva: mokiniai mobiliaisiais įrenginiais, IKT paskatinti naudotis ne tik ugdomajame pamokų procese, bet ir dalyvaujant aktyvioje fizinėje veikloje.

Projektas „Skaitmeniniai čiabuviai“ buvo integruotas į visus pradinių klasių mokomuosius dalykus: matematiką, gimtąją ir anglų kalbas, pasaulio pažinimą, dailę/technologijas, kūno kultūrą, ekologinį, sveikos gyvensenos ugdymą ir kt.

Pamokos vyko mažomis grupelėmis.Už ne kartą vestus užsiėmimus esame dėkingi eTwinning ambasadorei, „Apple“ profesinio tobulinimo konsultantei Lietuvoje S.Riškienei, „Juventos“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja A.Butkienė, kurių metodai buvo priimtini ne tik vaikams, su „čiabuviais“ dirbusiai pradinių klasių mokytojai, bet ir bendro tikslo siekusiemspartneriams. Projektinės veiklos vyko TwinSpace erdvėje, e–mailu.Skype pagalba organizuoti virtualūs susitikimai, kurių metu vaikai pateikė atlikto darbo rezultatus: pristatė mokyklas, kuriose mokosi, savo augintinius, animacinius filmukus,sveikino vieni kitus, net mokėsi šokti.

Projekto metu Lietuvos ir Ispanijos mokiniai susipažino su IKT įrenginiais, teorijos ir praktikos derinimu, įvairiomis koliažų, skaidrių bei filmukų kūrimu,mokomųjų žaidimų kūrimo programomis (ketvirtokai puikiai įvertino TinyTap, animoto, Fotor, PhotoFunia, PhotoGrid, PicCollage ir kt. programėles). Mokinukai praktiškai išbandėmokymąsi naudojant mobiliuosius telefonus, planšetinius kompiuterius, suvokė, kaip saugiai naudotis kompiuteriu ir kt.

Projektą vainikavo viso pasaulio vaikams žinomos pasakos apie Raudonkepuraitę bendra animacija. Sutarta, kad filmuko pradžią kurs Lietuvos ketvirtokai, o antrąją dalį – ispanai. Užvirė darbas: ketvirtokai vieni kitiems parodėiš plastilino nulipdytusveikėjus, išrinko pačius įdomiausius, mokėsi sujungti dviejų šalių filmukui parengtas nuotraukas, susitarė, kurią muziką naudos kūrybai iliustruoti.Su partneriais dalintasi „pusfabrikačiais“ ir džiaugtasijų pritarimu.

Visų bendromis pastangomis dienos šviesą pagaliau išvydoplastilininėanimacija apie Raudonkepuraitę. Iš parterių lietuvaičiai gavo daug laiškų. Buvo smagu juos skaityti: draugai dėkojo už puikų bendradarbiavimą, žinias, idėjas. Mes, juventiečių komanda, irgi buvome patenkinti, nes daug ko išmokome iš Ispanijos mokinių ir mokytojų.

„Juventos“ ketvirtokai baigė projektą ir pradinio ugdymo etapą. Šiemet jų laukia naujos veiklos ir, norisi tikėti, nauji projektiniai iššūkiai. Na o Lietuvos ir Ispanijos pirmokaijau planuoja naujus eTwinning projektus...

Nugalėjusiųmokyklų atstovams 2015 m. spalio 29 – 30 d. Vilniuje bus organizuojama mokinių stovykla „eTwinning lėkštėje“. Vaikams skirtos įdomios veiklos „ČIOP ČIOP“ studijoje: trijų patiekalų gaminimas su profesionaliu šefu,„Proto mūšis“,edukacijaEnergetikos muziejuje„Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“.

Už galimybę tobulėti ir modernizuoti ugdymo procesą dėkojame Švietimo mainų paramos fondui.

Pradinių klasių mokytoja,

eTwinning projekto „Skaitmeniniai čiabuviai“ vadovė A.Dirginčienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2015-10-16 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing