Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-07-13
ERASMUS+ OLANDIJOJE: „STEBĖJIMAS IR VERTINIMAS“ Spausdinti El. paštas

APIE ERASMUS

Prieš išvykdamos į kursus, apie Gouda žinojome minimaliai: tai senas (senesnis už Šiaulius), nedidelis miestas, turintis viduramžių senamiestį ir pačią ilgiausią (120 m.) bažnyčią Olandijoje. Atvykusios į Gouda, buvome nustebintos visur plazdančių vėliavų ir reklaminių plakatų, kuriuose buvo aiškiai matyti Erasmus logotipas. Nebuvome tokios naivios, jog manytume, kad kursai, kuriuose ketinome dalyvauti, yra svarbūs visam miestui. Paaiškėjo, kad Gouda gyventojai tiesiog mini Erasmus 480-ąsias mirties metines.

Desaderius Erasmus (1467-1536)- didis XVI a. mąstytojas ir rašytojas, didžiąją savo vaikystės ir jaunystės dalį praleidęs Gouda. Erasmus ir jo brolis Peteris lankė Gouda parapijos (dar kitaip vadinamą lotyniškąją) mokyklą. Brolius mokė Peter Winckel, kuris taip pat buvo ir vaikų dėdė. Vėliau Erasmus tėvai nusprendė, kad jų vaikai turi mokytis prestižinėje mokykloje, tad broliai, motinos lydimi, išvyko tęsti studijų į Deventerį.

APIE MIESTĄ, SŪRĮ IR TULPES

Gouda – lyg sumažinta Venecija: mažaaukščiai viduramžių pastatai tiesiog įrėminti siauresnių ar platesnių kanalų kanalėlių. Juntama drėgmė... Visą dieną kas pusvalandį skamba bažnyčios varpai. Bažnyčia tikrai įspūdinga - užtrukome, kol apžiūrėjome įžymiuosius vitražus, kuriuos Gouda gyventojai sugebėjo išsaugoti net karo metais. Žmonės mieste neskuba, nematyti šurmuliuojančių vaikų, tad gyvenimo tempas, atrodo, kur kas lėtesnis... Dažnas čia rieda dviračiu, kanaluose laukia keleivių laiveliai.

Prieš atvažiuojant „Gouda“ pavadinimą teko matyti Lietuvos maisto parduotuvėse, bet tik čia supratome, kas yra kas. Visi aplinkiniai Gouda ūkiai gamina sūrius! Visus metus kiekvieną ketvirtadienį centrinėje senamiesčio aikštėje rengiamas SŪRIO turgus. Tokio dar nebuvo tekę matyti, o ir paragauti tiek įvairiausių sūrių taip pat anksčiau neteko. Pirkėjų tikrai netrūksta, nes ūkių produkcija pigesnė nei parduotuvėse, be to kiekvienam paaiškinama, kada ir iš ko sūris pagamintas, kuo jis skiriasi nuo kitų bei su kokiu vynu jį geriausiai skanauti...

Sakoma, kad Olandija – gėlių šalis. Bet viena tai žinoti, o kita – pačiam pamatyti. Gouda gyventojai gėlėmis apsodinę viską: palanges, balkonus, skverus, kanalų šlaitus... Prisipirkome ir mes egzotinių tulpių svogūnėlių, tikimės, kad jiems patiks Lietuvos žemė...

APIE TAI, KAS SVARBIAUSIA – KURSUS

Atvykusios į kursus įsitikinome, kad vertinimas svarbus ne tik skirtingų tipų mokyklų mokytojams ir vadovams, bet ir žmonėms, dirbantiems pačiose įvairiausiose institucijose: nesvarbu, ar tai būtų neformalai, besidomintys aplinkosauga, ar mažumų teisių gynėjai. Netruko paaiškėti ir skirtingas kursų dalyvių požiūris į vertinimą: vieni jį supranta kaip motyvaciją mokytis, tobulėti, išbandyti naujoves, kitivertinimą priima tik kaip kontrolės priemonę ar netgi bausmę.

Kursų metu aptarėme vertinimo objektus, tikslus ir tipus. Susipažinome su įvairiomis vertinimo paradigmomis, teisingais informacijos rinkimo, apklausų atlikimo būdais. Buvo labai įdomu diskutuoti apie kompetencijų vertinimą, rodiklių pasirinkimą.

Dalyviai dirbo individualiai, poromis, didesnėmis grupėmis. Klausėmės ne tik lektoriaus aiškinimo, bet ir patys uždavėme rūpimus klausimus: pasinaudojome reta proga išgirsti „tarptautinį“ požiūrį į tavo keliamą problemą. Ypatingai karšta diskusija užvirė svarstant, kaip sukurti gerą strateginį institucijos planą, kaip į šį procesą įtraukti darbuotojus, kaip juos motyvuoti.

Kursai buvo įdomūs, naudingi, tad įgytas žinias tikimės pritaikyti praktikoje.

Anglų kalbos mokytoja V. Klimavičienė

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing