Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Administrator


Ugdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-12-10
ERASMUS+ projektinis vizitas Italijoje Spausdinti El. paštas

2016 m. rugsėjo 25 d. – spalio 1 d. trys Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokytojos lankėsi Italijoje, Soros mieste, kur pagal ERASMUS + projektą „Inovatyvus mokymas(is) – sėkmės įrankis ugdymo kokybei užtikrinti“ stebėjo ugdomąsias veiklas Soros Leonardo da Vinci gimnazijoje, vaikų darželyje, pradinėje mokykloje ir pagrindinėje E.Facchinivardo meno mokykloje. Projektinėje išvykoje dalyvavo progimnazijos direktoriaus pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytoja Irmunda Barkienė, muzikinio ugdymo skyriaus vedėja, muzikos mokytoja Violeta Juodpusienė ir choro „Melodija“ vadovė, muzikos mokytoja Loreta Mikutienė. Mobilumo projekto tikslas – susipažinti su šalies švietimo sistema, kitos šalies ugdomuoju procesu, stebėti inovatyvius metodus, būdus bei formas, dalintis patirtimi, įsisavinti sėkmingus dalykus ir juos siūlyti įgyvendinti savoje mokykloje.

Italija pasitiko saulėtu, šiltu oru ir nuostabiu kraštovaizdžiu. Soros miestas, turintis 32 tūkstančius gyventojų, įsikūręs gražioje kalnuotoje vietoje, Lazio regione. Miestas turi jaukų, siauromis gatvelėmis išraižytą senamiestį, keletą bažnyčių ir įspūdingą katedrą. Svarbiausia, kas sužavėjo šiame mieste, tai šilti ir nuoširdūs mokytojai, besistengiantys, kad mes susipažintume su jų mokymo sistema, mokyklomis, mokiniais, kuo daugiau pamatytume ir pajustume itališką dvasią. Viešėdami Soroje,keturiose mokyklose stebėjome 15 pamokų ir neformaliųjų užsiėmimų.

Leonardo da Vinci gimnazijoje yra virš 800 mokinių. Mokomasi 6 dienas per savaitę, po 5 pamokas kasdien. Pamokos ugdytiniams vyksta vienoje klasėje, į kurią ateina dalykų mokytojai. Užsiėmimuose vyrauja akademinis mokymas, klasikinė pamokos struktūra. Mokomasi iš vadovėlių ir pratybų sąsiuvinių, kuriuos gimnazistai turi nusipirkti. Daugumoje klasių lentojerašoma kreida. Pamažudiegiamos IT, kurioms lėšų stengiamasi gauti įgyvendinant projektus. Mokiniai motyvuoti, noriai mokosi, vyrauja pagarba mokytojui ir svečiui.

Maloniai nustebino vaikų darželis, mus pasitikęs lietuviškomis trispalvėmis ir lietuvių kalba užrašytais sveikinimais. Darželinukai dainavo dainas, rodė veiklas, auklėtojos noriai pasakojo apie metodus, demonstravo mokymo priemones, vaikų darbus. Darželis turi savo laikraštį, kurį leidžia kas 2 mėnesius. Iš jo tėvai sužino, ką veikia ir kuo gyvena jų vaikučiai. Ypatingas dėmesys skiriamas skaitymui, nes vadovaujamasi šūkiu „Tik skaitantis žmogus gali mąstyti“. Darželyje jau pradedama mokytis anglų kalbos, darbo kompiuteriu pradmenų.

Pradinėje mokykloje mokosi 6-9 – erių metų vaikai. Mokykloje susipažinome su tradiciniais renginiais, kasmet pagal pasirinktą pasaką ar knygąvykdoma integruota veikla.Mokykla turi fortepijoną, vyksta teatralizuoti mokinių pasirodymai. Klasėse mokosi 25-30 mokinių, dirba 2-3 mokytojai. Ypatingas dėmesys skiriamas vaikų su specialiaisiais poreikiais integravimui į ugdomąjį procesą.

Buvo įdomu sužinoti apie muzikos mokymo sistemą, tad apsilankėme pagrindinėje E. Facchini vardo meno mokykloje, kur vaikai papildomai mokosi muzikos, po pamokų groja orkestre. Mokykla įkurta buvusios ligoninės pastate, tad stengiasi tapybiniais darbais ant sienų, mozaikomis puošti savo aplinką,koridoriuose eksponuoja darbus, mokinių laimėjimus.

Stebėjome 4 muzikos pamokas ir orkestro repeticiją. Muzikos mokytoja pademonstravo mokinių solfedžio, ritmo ir grojimo įgūdžius, dainavo itališkas dainas. Įdomu tai, kad groti instrumentu mokomasi privačiai. Tad mokiniai, kurie yra įvaldę instrumentą, gali groti mokyklos orkestre. Jam vadovauja trys profesionalūs muzikantai. Orkestras, kuriame grojama smuikais, skersinėmis fleitomis, gitaromis ir violančelėmis, pademonstravo savo repertuarą, kuriameskambėjo klasikos kūriniai, italų ir populiariosios melodijos. Mokiniai motyvuoti, gerai groja iš natų ir, padedami profesionalių muzikantų, sėkmingai koncertuoja mieste.

Savaitė svetingame Soros mieste bėgo greitai. Susipažinome su aplinkiniais miesteliais, jų istorija ir architektūra. Ragavome tradicinius itališkus valgius. Buvo įdomu matyti mokytojų neformalų bendravimą po pamokų, šiltus ir draugiškussantykius. Susipažinome su mokytojų šeimomis, turėjome galimybę stebėti pagarbius vaikų ir tėvų tarpusavio santykius.

Džiaugiamės projekto suteikta galimybe susipažinti su šalies švietimo sistema, kultūra, papročiais bei socialiniu kontekstu.

Projekto ERASMUS + dalyvės V. Juodpusienė, I. Barkienė ir L. Mikutienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2016-10-03 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing