Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-08-13
Nordplus - eTwinning projektas: vizitas Suomijoje Spausdinti El. paštas

2017 m. vasario viduryje Suomijos Porvoo Linnajoki mokykloje įvyko antrasis Nordplus-eTwinning projekto ,,Sveikai gyventi yra smagu“ dalyvių susitikimas iš Latvijos, Norvegijos, Islandijos, Suomijos ir Lietuvos. Tradiciškai projekto dalyvius pasitiko ir mokyklą pristatė mokyklos direktorė. Ji pažymėjo, kad Suomijos švietimo sistema yra pripažinta ir įvertinta kaip viena iš geriausių ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Mokyklos vadovė didžiavosi integruotu ugdymu, pabrėžė, kad mokytojas ugdymo procese yra svarbiausias priimant sprendimus.Atkreipė dėmesį, kad tik 20% moksleivių renkasi aukštąjįišsilavinimą. Dauguma siekia profesinio ugdymo.

Svečiams iš karto buvo pasiūlyta susipažinti ne tik su mokykla, bet ir su Porvoo miestu (ketvirtu pagal dydį ir vienu iš seniausių Suomijoje), atliekant užduotis, naudojantis žemėlapiais. Užduotis parengė mokiniai.Aplankėme Suomijos sostinę Helsinkį, bažnyčią uoloje, gėrėjomės Sibelijaus varpais ir kitomis miesto įžymybėmis.

Projekto dalyviai ne tik stebėjo pamokas ir veiklas, bet ir patys jas vedė. Lietuvos komanda vedė kūno kultūros pamoką 7 klasės mergaitėms. Su 3 klasės mokiniais iš buitinių atliekų gamino mašinėles ir, pritaikydami Niutono dėsnį, jomis lenktyniavo.

Aktyviai dalyvavome trečiokų šokių pamokoje, šokome letkį, valsą, mazurką. Likome sužavėti popamokine sveikatinimo diena (mokiniai galėjo riktis jiems patinkančią veiklą iš pasiūlytų: slidinėjimą, leidimąsi rogutėmis nuo kalno, čiuožimą, gimnastiką, afrikietiškus šokius, lipimą į uolas, žvejybą, ėjimą).

Jėgas slidinėjant nuo kalno išbandė Islandijos, Latvijos ir Lietuvos mokytojos. Džiaugiamės, kad mūsų mokytojai Dianai ir Islandijos mokytojai Hlifpuikiai sekėsi.

Stebint veiklas, supratome, kad vaikai visur vienodi. Aktualios problemos ir Lietuvoje, ir Suomijoje tos pačios – telefonas per pertraukas, nenoras eiti lauką, tvarkingumo stoka. Darbo tempas lėtas, ramus, be streso. Mokiniai pasakojo, kad jų žinios dažnai tikrinamos testais ir vis grįžtama prie neįsisavintų temų. Žavėjomės priemonių ir inventoriaus gausa (dailės ir technologijos pamokose mokiniai aprūpinti visomis priemonėmis ir įrankiais). Nepastebėjome perdėto informacinių technologijų naudojimo.

Džiaugiamės patirtais įspūdžiais, tikimės gerąją patirtį panaudoti savo mokykloje.

Pradinių klasių mokytojos D.Gedminienė, A.Dirginčienė

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing