Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator


Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:40
II.8:45 - 9:25
III.9:35 - 10:15
IV.10:25 - 11:05
V.11:30 - 12:10
VI.12:20 - 13:00
VII.13.10 - 13.50
VIII.13.55 - 14.35
IX.14.40 - 15.20
X.15.25 - 16.05

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2021-06-13
Juventietės patirties sėmėsi Froyos saloje Spausdinti El. paštas

Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos mokytojos Asta Mažonavičienė ir Lina Tomanaitė, tarptautinio Erasmus+ K1 projekto ,,Inovatyvus mokymas(is) - sėkmės įrankis ugdymo kokybei užtikrinti“ dalyvės, 2017 m. kovo 5 - 10 dienomis lankėsi Norvegijoje, Froyos saloje, ir stebėjo ugdymo(si) procesą Sistrandos miestelio mokykloje.

Visą savaitę svečiavomės Sistrandos mokykloje. Ji Froyos saloje, netoli Trondheimo miesto, keliaujant į Norvegijos šiaurę. Norint nuvykti iš Tronheimo į šią salą, tenka pervažiuoti ne vieną tunelį po kalnais ir Norvegijos jūra. Kelias į salą labai vingiuotas ir kupinas neregėto grožio: kalnai, su viršukalnėse pūpsančiomis sniego kepurėmis, jaukūs mediniai nameliai kalnų papėdėse. Saloje gyvena apie 5000 gyventojų, tarp jų yra nemažai lietuvių.

Vizito metu domėjomės viskuo: mokyklos išoriniu ir vidiniu vaizdu, klasių išdėstymu, mokytojų naudojimusi IKT ir kitomis priemonėmis, mokytojų ir mokinių santykiais, ugdymo proceso organizavimu ir kt..

Sistrandos pradinėje ir pagrindinėje mokykloje mokosi 348 mokiniai, yra 20 klasių. Rytą mokiniai į mokyklą įleidžiami tik nuskambėjus skambučiui. Laukdami pamokų pradžios, vaikai žaidžia lauke, bendrauja. Mokytojas savo mokiniui, įeinančiam į klasę, pirmiausia paspaudžia ranką pasisveikindamas. Toks pasisveikinimas rodo tarpusavio pagarbą.

Didžiausią įspūdį paliko artimas mokinių ir mokytojų bendravimas ir bendradarbiavimas, jauki namų aplinka mokykloje, kurioje pirmiausia akcentuojamas gebėjimas gerbti save ir kitus. Pagrindinės vertybės - pasitikėjimas ir pagarba, tad stengiamasi mokymąsi organizuoti taip, kad mokinys gerai jaustųsi. Mokymo sistema orientuota ne į mokinių akademinius pasiekimus, o į praktinius ir socialinius gebėjimus bei gerą mokinio savijautą.

Vizito metu stebėjome pradinių klasių pamokas, lankėmės penktokų, septintokų, aštuntokų pamokose. Mokytojai stengiasi išryškinti kiekvieno mokinio gerąsias savybes, o ne nesėkmes. Individualus priėjimas ir tinkamų strategijų panaudojimas skatina mokinių motyvaciją siekti geresnių mokymosi rezultatų. Atsižvelgiama į individualius mokinių mokymosi poreikius ir stilių. Vengiama nuolatinių patikrinamųjų testų. Jų pedagoginė patirtis sako: „Bekonas nesvers daugiau, jei jis bus dažnai sveriamas“. Mokytojai turi laisvę pasirinkti, ko ir kaip mokyti. Atsakomybę už savo mokymąsi prisiima pats mokinys. Akivaizdu, kad, norint būti geru mokytoju Norvegijoje, svarbiausia yra mokėti bendrauti su kiekvienu mokiniu. Nesikoncentruojama vien į rezultatą. Svarbiausia vieta skiriama mokymo procesui.

Mokykloje materialinė bazė puiki. Mokiniai aprūpinti ne tik vadovėliais, bet ir visomis reikalingomis mokymosi priemonėmis. Didelių sutrikimų turintiems mokiniams yra sudaromos visos galimybės ugdytis kartu su kitais mokiniais. Mokyklos aplinka išnaudojama mokinių fiziniam aktyvumui skatinti. Mokiniai per dvi ilgąsias pertraukas išeina į mokyklos kiemą, kuriame įrengtos žaidimų aikštelės, sūpynės, išbraižytos „klasės“, yra smėlio dėžės, futbolo aikštelė. Tokia mokyklos aplinka padeda propaguoti sveiką gyvenimo būdą.

Be stebėtų veiklų turėjome puikią galimybę pasidairyti po salą. Vietos lietuviai mums maloniai sutiko parodyti salos apylinkes. Susipažinome su nuostabia jų gamta. Pakeliui aplankėme SalMal žuvies fabriką.

Viešnagė į Sistrandos mokyklą sužadino daug minčių apie vaiko ugdymą gerumu, pagarba bei tolerancija. Įgyta nauja patirtis paskatins mus taikyti matytas humaniškas, sėkmingas idėjas kasdieniniame pedagoginiame darbe.

Mokytojos A.Mažonavičienė ir L.TomanaitėPaskutinį kartą atnaujinta ( 2017-03-16 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing