Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Administrator


Ugdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-12-10
Portugalija: neformaliojo ugdymo galia Spausdinti El. paštas

Kai už lango priešvasarė (red. past. apie šį žodį šiek tiek vėliau), labai sunku pasakoti apie savaitę, praleistą vietovėje, lepinusioje + 20 ar +23 laipsnių šiluma. Bet apie viską iš eilės…

Pastaruoju metu švietimo strategai daug kalba apie neformaliojo švietimo vertę. Formalusis ugdymas, kurio tikslas - kuo aukštesni akademiniai pasiekimai, tarsi pamiršta, kad mokymasis turi teikti ir džiaugsmą. Jis negali būti nuobodus, monotoniškas, nukreiptas tik į rezultatus.

Kiekvienam iš mūsų labai svarbu patirti sėkmę, aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose, būti pastebėtam. Apie daugybę neformaliojo ugdymo metodų ir buvo kalbama kvalifikacijos kėlimo kursuose, kurie vyko 2017 m. balandžio mėnesio pabaigoje Almadoje (Lisabonoje), Portugalijoje.

Kursuose, įgyvendinant Erasmus + KA 1 projektą „Inovatyvus mokymas(is) – sėkmės įrankis ugdymo kokybei užtikrinti”, dalyvavo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos anglų kalbos mokytojos V. Bernikienė, Ž. Leinartienė bei IT mokytoja E. Bukienė.

Kartu tobulinosi 14 mokytojų iš Belgijos, Suomijos, Slovėnijos, Graikijos, Rumunijos, Lietuvos ir Vengrijos. Daugumą užduočių dalyviai atliko porose arba grupėse, taip galėdami išreikšti ir savo asmeninę nuomonę. „100 procentų“, „Gyvoji biblioteka“, „Pasakojimai“, „Viešajame transporte“, „Foto balsas“, „Socialinė - edukacinė animacija“, „Improvizacijos teatras“ - tik dalis labai naudingų, įdomių, įtraukiančių veiklų, kurios skatina mokinius aktyviai dalyvauti ugdymo procese, padeda susikaupti, patirti sėkmę, lavina kūrybiškumą, kritinį mąstymą.

Mokymai vyko mokykloje, pavadintoje garsaus Portugalijos keliautojo, rašytojo Fernão Mendes Pinto vardu. Ugdymo įstaigos bendruomenė didžiuojasi šiuo faktu, tad daugelyje mokyklos erdvių matėme F.M. Pinto portretus, kelionių nuotraukas, garsiosios jo knygos „Piligrimai“ citatas. Netgi baigiamasis kursų darbas, kurį turėjome atlikti ir pristatyti grupėmis, buvo susijęs su šia asmenybe.

Didžiulę kursų sėkmę lėmė profesionalūs lektoriai, kruopščiai parinkę mokomąją medžiagą, bei kursus organizavusi Eekhout akademija, sudariusi intensyvią mokymosi programą ir kartu palikusi laiko susipažinti su Portugalijos kultūra, architektūra, Almados ir Lisabonos miestų istorija, gamta, kraštovaizdžiu.

Daugybę įdomių dalykų sužinojome ar išmokome bendraudami su kolegomis iš įvairių Europos šalių bei Skandinavijos. Visa tai sutilpo į didžiulį informacijos, patobulintų profesinių žinių, asmeninių kompetencijų bagažą.

Grįžusios į savo mokyklą, pamokose jau pritaikėme keletą naujųjų mokymo(si) metodų. Įgyta patirtimi dalinsimės ir su Nordplus Junior projekto „Skaitymo stebuklas“ dalyviais (islandais), kurie šią savaitę svečiuojasi „Juventos“ progimnazijoje.

***

P.S. O dabar apie “priešvasarę”. Pateikiu vieną iš improvizavimo metodo variantų, kuriam reikia trijų žmonių: pirmas žmogus sugalvoja/sukuria neegzistuojantį žodį; antrasis („žodynas“) - pasako, kokia tai kalbos dalis ir ką jis reiškia; trečiasis pateikia konkretų pavyzdį (sakinį arba kelis), panaudodamas sugalvotą žodį pagal jo reikšmę.

Taigi, „priešvasarė“ - daiktavardis, nurodantis metų laiką, kuris atsiranda likus 20 arba mažiau dienų iki kalendorinės vasaros pradžios, turintis dviem metų laikams būdingų bruožų.

Pvz.: Nuostabiai žydėjo tulpės ir kvepėjo narcizai, užkloti storoku sniego sluoksniu. Negalėjome nesižavėti pagaliau atkeliavusia priešvasare.

Anglų kalbos mokytoja Ž. Leinartienė

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing