Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Administrator


Ugdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-12-10
Norvegija: „Sveikai gyventi yra smagu“ Spausdinti El. paštas

Pirmuosius eTwinning – Nordplus projekto ,,Sveikai gyventi yra smagu“ ("Healthy life is fun") metus baigėme Norvegijoje, Læringsverkstedet Julebygdabarnehage. Į susitikimą atvyko pedagogai iš Latvijos Riga Zolitude Grammar School, Suomijos Linnajoen koulu, Islandijos Selásskóli ir iš Lietuvos Šiaulių „Juventos“ progimnazijos.

Lankėmės švietimo įstaigose: darželyje, pradinėje mokykloje, tarptautinėje menų gimnazijoje. Pasidžiaugėme, kad mūsų mokiniai jau atostogauja ir apgailestavome, kad kitais metais tuo pačiu metu lietuvaičiai kaip ir norvegai birželio mėnesį dar mokysis.

Darželyje, bendraujant su pedagogais ir vaikais, mus žavėjo mažųjų savarankiškumas, atsakomybės jausmas už savo poelgius. Šis darželis Norvegijoje išsiskiria tuo, kad jo ugdytiniai maitinami šiltu maistu, maistas ekologiškas, perkamas iš vietinių ūkininkų. Vaikai čia ugdomi pagal ypatingą programą, kurią sudaro socialinių, matematinių, kalbinių, kūrybinių, žaidimų, gamtos pažinimo ir fizinio aktyvumo įgūdžių ugdymo grandys. Vaikai kasdiendalyvauja visose septyniose veiklose.Didelis dėmesys skiriamas individualiam darbui su vaiku, todėl grupėse dirba 2-3 pedagogai. Vienas pedagogas dirba su keturiais 1-3 metų amžiaus vaikais arba su šešiais 4-6 metų vaikais. Žavėjomės lauke įrengtomis žaidimų aikštelėmis, po pietų gryname ore vežimėliuose miegančiais vaikais.

Pradinė mokykla nustebino tuo, kad vaikai matematikos mokosi pagal rusišką programą, kurioje vyrauja tekstiniai uždaviniai, loginės užduotys (anksčiau buvo mokomasi tik aritmetikos). Pirmoje klasėje vaikai skaičiuoja tik dešimties ribose.

Apsilankiusios gimnazijoje, supratome, kad norime grįžti į mokyklos (būtent šios) suolą. Čia mokosi 16 – 18m. paaugliai. Po vienu stogu – dvi mokyklos: bendrojo lavinimo ir menų (dailė, muzika, drama, šokis). Mokykla labai moderni, erdvi. Sudarytos visos sąlygos saviraiškai, individualiam, grupiniam mokymuisi. Mokykla nestokoja nei materialių, nei žmogiškųjų išteklių. Kiekvienas pedagogas turi atskirą savo darbo vietą – kambarį, kuriame gali dirbti ir ilsėtis. Daug mokytojų ir mokinių yra atvykę iš kitų Europos šalių. Į akį krito nesuvaidintas draugiškas pedagogų ir moksleivių bendravimas. Stebėjome egzaminą, kurio metu dramos klasės mokiniai vaidino išrauką iš V.Šekspyro tragedijos ,,Hamletas“. Jaunieji aktoriai papirko profesionalia vaidyba, nuoširdumu.

Sandnes (šeštame pagal dydį Norvegijos mieste) lankėmės Mokslo muziejuje, kuris pritaikytas vaikų edukacijai. Čia vaikai su tėvais, mokytojais gali dalyvauti įvairiose veiklose visą dieną: lankytis planetariume, susipažinti su vandens apytakos ratu, sužinoti, kaip atsiranda žaibas ar išsitirti, kuri žmogaus vieta yra karščiausia, rasti daug informacijos apie žmogaus smegenų veiklą, išsitirti smegenų aktyvumą ir kt.Muziejuje yra įdomios edukacinės erdvės: lego kambarys, parduotuvė, statybų aikštelė, mezgimo, siuvimo, audimo dirbtuvės ir kt.

Susipažinome su Naftos muziejaus, įsikūrusio Stavangeryje, ekspozicijomis. Muziejuje taip pat vyksta edukacinės programos, kurių metu galima išbandyti savo jėgas, orientaciją kilus pavojui.

Susitikimas visiškai pateisino pagrindinę projekto mintį ,,Sveikai gyventi yra smagu“. Dvi dienas pedagogams buvo organizuotos aktyvios veiklos: kopėme į Preikestolen kalną, įsiamžinome ant ,,Šventiko kėdės“, gėrėjomės nuostabiais fiordų vaizdas...

Antrąją aktyvių veiklų dieną šturmavome Dalsnuten kalną (323 m), esantį netoli Sandnes miestelio. Nuo kalno atsivėrė puiki Stavangerio apylinkių panorama, nepakartojamas jausmasapėmė paskendus debesyse. Nuotaikos nesugadino net visą iškylos dieną mus lydėjęs stiprus lietus. Dar kartelį įsitikinome, kad nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga.

Viešnagės Norvegijoje dienomis Sandnes vyko miesto šventė. Stebėjome dviračių varžybas, klausėmės koncertų, žvalgėmės tautodailės mugėse, bendravome ir džiaugėmės dažnai sutinkamais, jau vietiniais tapusiais lietuviais.

Sveikai gyventi yra smagu! Projektas tampa mūsų gyvenimo būdu.

Pradinių klasių mokytojos D.Gedminienė, I Karskienė, A.Dirginčienė 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing