Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-07-05
Be smurto prieš vaikus Spausdinti El. paštas

Vaikai – Dievo dovana, kurią gavę, įsipareigojame juos besąlygiškai mylėti, gerbti, saugoti ir išauklėti geresniais žmonėmis, negu esame patys.

VO „Gelbėkit vaikus“ narės, 8b klasės mokinės Laisvūnė Šimonytė, Meda Pakėnaitė, Fausta Kasparaitė,Jorė Gelažytė, Jorė Puzaraitė, Kotryna Simavičiūtėir 8c klasės mokinė TomaSavickaitė, nusprendė pasipuošti vaikiškais drabužiais ir priminti visiems, kokią žalą daro suaugusieji, smurtaudami prieš vaikus.

,,Pozityvioji tėvystė“ - viena iš plačiausiai pasaulyje priimtų metodikų, padedančių kurti teigiamus ir darnius santykius šeimoje. Jos tikslas – ugdyti gerąsias vaiko savybes, sutelkti dėmesį į gabumus ir gebėjimus, skatinti vaiko pasitikėjimą savimi, mokyti savarankiškumo, atsakomybės, priimti savo ir kitų jausmus, tinkamai juos reikšti.

Tėvams dažnai atrodo, kad fizinis ir žeminantis baudimas yra greitesnė bei lengvesnė auklėjimo priemonė, nei teigiamas auklėjimas.Tačiau taip nėra. Fizinis baudimas dažnai naudojamas žmonių, kuriuos vaikai myli, kurie yra atsakingi už vaikus, kurie turi autoritetą. Todėl tai, iš esmės, yra piktnaudžiavimas galia, kuri gali pažeisti vaiko vystymąsi ir santykį tarp tėvų ir vaiko. Teigiamas auklėjimas, atvirkščiai, skatina tėvus galvoti apie tikslus, kuriuos jie nori pasiekti ilgalaikėje perspektyvoje. Įrodyta, kad gerai besijaučiantys vaikai užmezga geresnį santykį su aplinkiniais. Tokiems vaikams geriau sekasi mokslas, jie labiau motyvuoti, domisi užklasine veikla, siekia konstruktyvių saviraiškos būdų.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ skleidžia pozityviosios tėvystės idėjas. Jų poreikis visuomenėje didelis: nemaža dalis tėvų vis dar mano, kad mušimas yra tinkama auklėjimo priemonė. „Gelbėkit vaikus“ siekia supažindinti Lietuvos tėvus su pozityviosios tėvystės principais.

TEIGIAMAS AUKLĖJIMAS...

• vadovaujasi idėja, kad vaikai nori elgtis gerai, tačiau stokoja įgūdžių, kuriuos kaip tik ir reikia ugdyti;

• remiasi principu, kad vaikai greičiau mokosi bendradarbiaudami ir gaudami apdovanojimus,nei baudžiami;

• moko vaikus atpažinti ir suvokti savo bei kitų jausmus, į juos atsižvelgti;

• skatina tėvus galvoti apie ilgalaikius tikslus.

Pozityvioji tėvystė nereiškia kontrolės nebuvimo:ji siūlo pozityvią, išmintingą kontrolę, lydimą veiksmingos pagalbos, atliepiančios aktualius fizinius, psichologinius, intelektualinius, socialinius ir dvasinius vaiko raidos etapo poreikius.

POZITYVIOSIOS TĖVYSTĖS METODAI:

• vaiko stebėsena;

• tinkamo elgesio skatinimas;

• parama vaikui;

• ribų nustatymas;

• tinkamas drausminimas.

Vaikai – tai stebuklas, suteikiantis gyvenimui prasmę. Vaikai – gražiausia Dievo dovana, skirta mums, kad nebūtume vieniši. Vaikai – Dievo meilės angelai. Vaikai – tai pasaulio ateitis. Tik turėdamas vaikų žmogus tampa nemirtingas. Vaikai – tai neišmatuojamos laimės ir kantrybės ribos. Vaikai – tai stebuklas, kuris džiugina akis, sukelia šypsena ir juoką veide, pripildo širdį laime begaline. Vaikai – tai meilė, viltis, kantrybė ir sielos ramybė. Vaikai – tai šeimos židinys, saugantis, globojantis, tausojantis, suteikiantis šeimai pilnatvės jausmą ir šilumą.

„Neleiskime, kad būtų pavogtas vaikų džiaugsmas. Nesileiskime būti patys apvogti, saugokime džiaugsmą ir padėkime jam augti“ (Popiežius Pranciškus).

Tikybos mokytoja L.Skyrienė ir soc. pedagogė S.Kiviliauskaitė 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing