Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-06-01
Tolerancijos diena 2017 Spausdinti El. paštas

2017 m. lapkričio 16 diena Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 1 – 8 klasėse buvo skirta tolerancijos ugdymui (simbolis – rankos) ir darbelių gaminimui bendruomenės „Gerumo mugei“.

Užsiėmimai ryte prasidėjo nuo Mokinių seimo „rankų“ akcijos. Visi, dar miegantys ir jau prabudę mokinukai, jų tėveliai, mokytojai, susirinkę į mokyklą, buvo draugiškai pasveikinti, pamaloninti šypsenomis, o kai kas net apkabintas ir iš nuoširdaus daugiarankio glėbio ilgai nepaleistas...

Pirmoji kiekvieno juventiečio užduotis, skirta susikaupimui, kantrybės ugdymui – „Grandinėlė“. Iš vienodo dydžio lapų vaikai turėjo išplėšyti kuo ilgesnę nesutrūkusią juostelę. Paprasta? Pabandykite...

Po to veiklos skyrėsi pagal mokinių amžių. 1 – 4 klasių mokinukai po pažinties, kas gi yra ta tolerancija, iš popierinių rankyčių „augino“ „gerumo medį“, ant pirštelių rašė gerus linkėjimus, gražius darbus, kuriuos atliks dėl kitų žmonių. Vaikai dalyvavo teminiuose žaidimuose, dainavo, diskutavo, dekoravo pusryčiams skirtus stalus, užkandžiavo... Džiugu, kad užsiėmimus vedė ne tik pradinių klasių mokytojos, bet ir kitų mokomųjų dalykų pedagogai, visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ mokyklos padalinio nariai, kurie vėliau savanoriavo ir l/d „Ąžuoliukas“ (mokyt. L.Skyrienė, soc. ped. S.Kiviliauskaitė).

5 - 8 klasių mokiniai po „grandinėlės“ plėšymo klausėsi į svečius atėjusių mokytojų pranešimo „Tolerancija: istoriniai aspektai“, aktyviai nagrinėjo pavyzdžius... (už pateikčių parengimą dėkojame istorijos mokytojoms L.Kugrėnaitei, Z.Girčiuvienei).

Po pertraukėlės 5 – okai, susiskirstę į mišrias komandas, dalyvavo „Protų mūšyje“ – pasitikrino bendrąsias ir dalykines žinias, ugdėsi darbo komandoje įgūdžius. Vos keletą minučių pailsėję, vėliau savo judrumą ir „balsą“ išliejo sporto salėje, kur vyko tarpklasinės linksmųjų estafečių varžybos. Vaikai varžytuves baigė tardami priesaikos žodžius:

„Pasižadu... didžiuotis savo mokykla, visus gerbti, klausyti mokytojų ir klasės auklėtojos, draugauti su visais klasės vaikais, saugoti mokyklos turtą, nevėluoti į pamokas, į mokyklą visada „atsinešti“ gerą nuotaiką, stengtis mokytis, netriukšmauti per pertraukas... „ Priesaikos žodžiai buvo patvirtinti klasių vadovių ir mokinukų spalvotais rankų antspaudais. Renginys, už kuri 5 - okai turi dėkoti šaunioms aštuntokėms, baigėsi „Džiaugsmo šokiu“.

Tuo metu vyko dar kelios veiklos.

6 klasių mokiniai, pasidalinę į 7 grupes, atliko įvairius tolerancijos ugdymo metodus. Domino ne tik aktuali tema, bet ir tai, kad juos organizavo vyresnieji draugai – Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai (ačiū jaunimui ir soc. ped. I.Atkočaitienei).

Viena 7 – 8 klasių grupė dalyvavo pažintinėje treniruotėje, kuri vyko Šiaulių lengvosios atletikos manieže. Užsiėmimą vedė garsi trenerė Rita Razmaitė, paaiškinusi, kaip reikia atlikti šuolius į aukštį ir tolį. Juventiečiai išbandė savo jėgas...

Kita 7 – 8 klasių grupė mokykloje žiūrėjo didelio pripažinimo ir daug apdovanojimų pelniusi filmą „Katvės karalienė“ (USA, 2016), pasakojantį apie mergaitę iš Ugandos, kuri 14 - os metų išmoko žaisti šachmatais ir pirmą kartą Afrikos istorijoje tapo šachmatų meistre moterų kategorijoje...

Dieną įvairių klasių juventiečiai (ir net mokytojai) baigė gamindami darbelius bendruomenės „Gerumo mugei“. Mokiniai darbavosi klasėse, Šiaulių dailės mokykloje...

Lapkričio 16 – oji buvo saulėta, linksma, intensyvi, pilna įvairios veiklos. Už bendradarbiavimą įgyvendinant ugdymo tikslus, už kokybę ir nuoširdumą dėkojame socialiniams partneriams - Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijai, Šiaulių dailės mokyklai, Šiaulių moksleivių namams, l/d „Ąžuoliukas“, Šiaulių lengvosios atletikos maniežui, UAB „Venta LT“.

Už TOLERANCIJĄ ačiū visai „Juventos“ bendruomenei.

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja J.Ančerevičiūtė

***

2017 m. lapkričio 16 d. į 2a klasę atėjo 6a klasės mokinės Rugilė Ramoškaitė ir Evelina Riukaitė. Jos papasakojo apie toleranciją, rodė filmukus ir su antrokais aptarė tai, ką jie suprato.

Po to mergaitės ant popieriaus vaikų paprašė apsibrėžti rankytę, ją iškirpti ir ant pirštukų užrašyti, kokius gerus darbus jie galėtų atlikti. Antrokėliai ilgai galvojo, ką rašyti, nes pažadą reikės tesėti... Vėliau klasės draugui ant lapo rašė jo gerąsias savybes ir džiaugėsi skaitydami apie savas...

Klasėje vyko ir Morkų šventė. Susiskirstę komandomis, antrokai turėjo sugalvoti savo stalo pavadinimą, nupiešti logotipą. Jau iš vakaro su tėveliais buvo aptarę, ką gamins iš morkų, kaip vaišins klasės draugus... Klasėje mokėsi pasidengti stalą, draugiškai vaišintis, dalintis morkų patiekalų receptais.

Paskutinis dienos akcentas – darbelių gamyba ,,Gerumo mugei“. Antrokai noriai plušėjo, padėjo vienas kitam, dalinosi priemonėmis ir savo rezultatais buvo patenkinti.

Pradinių klasių mokytoja I.Karskienė

***

2b klasė rinko Tolerancijos dienos proga rinko Kantriausią mokinį. Juo tapo Adomas Venzlauskas, kuris iš popieriaus lapo išplėšė ilgiausią "grandinėlę".

Vėliau antrokai pynė Draugystės apyrankes, piešė rankytes, ant jų rašė gerus žodžius, gamino darbelius „Gerumo mugei“. Šios dienos veikla mokiniams patiko.

Pradinių klasių mokytoja D.Dundulienė

***

VO ,,Gelbėkit vaikus“ grupės nariai su „Juventos“ pradinukais išsiaiškino, kas yra Tolerancija, demonstravo pateiktis, dainavo ,,Pirštukų dainelę“, ,,Birutėlė šeimininkė“, „Čirkšt nepaprastas virėjas“, žiūrėjo ir aptarė filmukus, žaidė žaidimus.

Svarbiausias Tolerancijos dienos paminėjimo akcentas – rankos. Mokiniai piešė savo delniukus, iškirpo ir ant kiekvieno popierinio pirštuko užrašė po vieną gerą darbą ar gražų žodį. Nelengva tai užduotis buvo pirmokams ir antrokams, tačiau padedant gelbėtukams ir mokytojoms, pirštukuose ,,atsirado“ geri darbai, gražūs žodžiai, piešiniai. Veiklų pabaigoje, visų klasių mokinių rankytės buvo suklijuotos ,,Gerų pirštukų medyje“.

Po tolerancijos pamokėlės gelbėtukai išskubėjo pas socialinius partnerius - l/d „Ąžuoliukas“. Čia auklėtojoms padėjo organizuoti Tolerancijos dienai skirtą renginį ,,Ištiesk man ranką“: kartu su vaikais karpė popierines rankytes, žaidė, dainavo, šoko.

Džiugu, jog į Tolerancijos dienos paminėjimą buvo įtraukti ir darželinukų tėveliai. Jie, iš ryto atvedę savo vaikiukus, turėjo nupiešti savo delną. Tėvų nupieštas rankytes vaikai iškarpė ir ant jų nupiešė gerą darbelį, kurį pažadėjo padaryti savo tėveliams. Darželinukai suklijavo savo ir tėvelių delniukus ,,Gerų darbų medyje“.

Dėkoju VO ,,Gelbėkit vaikus“ savanoriam, aktyviai dalyvavusiems Tolerancijos dienos paminėjimo veiklose:

• 5b klasė: Andrejaitytė Ogmina, Vaičiulis Vytautas, Petkauskaitė Gabrielė, Vozbutaitė Ugnė, Mantas Pelenis, Danielė Malinauskaitė, Kamilė Stočkutė, Austėja Šležaitė, Balčiūnaitė Barbora, Radušytė Urtė;

• 6a klasė: Ramoškaitė Rugilė, Riukaitė Evelina, Dargužaitė Agnė, Gružas Armantas;

• 8 klasės: Pakėnaitė Meda, Gelažytė Jorė; Savickaitė Toma; Baltutis Nojus.

Dėkojame dailės mokytojai Linai Jurevičiūtei ir jos vadovaujamo dailės būrelio nariams už ,,Gerų pirštukų medį“ bei l/d „Ąžuoliukas“ kolektyvui už prasmingą ir džiugų bendradarbiavimą.

***

VO ,,Gelbėkit vaikus“ grupės narių atsiliepimai apie Tolerancijos dieną:

• „1b klasės mokiniai buvo labai geri, draugiški, atidūs ir aktyvūs. Žiūrėjome filmuką ,,Bjaurusis ančiukas“. Darželyje teko bendrauti su 3 metų vaikiukais grupėje ,,Žvirbliukai“. Buvo smagu su jais pažaisti“ (Gabrielė, Ugnė)

• „Su ,,Aitvariukų“ grupės vaikais piešėme rankeles, kirpome, žaidėme kaladėlėmis, kartu šokome“. (Kamilė, Ogmina)

• „Darželyje padėjau vaikams karpyti delniukus, suklijuoti tėvelių ir vaikų delniukus, užrašyti vardus“ (Mantas)

• „Aš svečiavausi 5 - 6 metų grupėje. Vaikai labai paklusnūs, darbštūs, aktyvūs ir geri“ (Vytautas)

Tikybos mokytoja, VO „Gelbėkit vaikus“ padalinio vadovė L.Skyrienė

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2017-11-26 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing