Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjeraiPamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:50 - 9:35
III.9:45 - 10:30
IV.10:50 - 11:35
V.11:50 - 12:35
VI.12:50 - 13:35
VII.13.55 - 14.40
VIII.14.45 - 15.25
IX.15.30 - 16.10
X.16.15 - 16.55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-09-25
Mokinys, pagavęs sėkmės paukštę Spausdinti El. paštas

Lapkričio mėnesį į progimnaziją iš Šiaulių logopedinės mokyklos atėjo laiškas, kviečiantis 2017 m. gruodžio 14 d. dalyvauti respublikinėje bendrojo ugdymo mokyklų 5 - 10 klasių mokinių, turinčių specialiųjų ugdymo(si) poreikių, konferencijoje „Sėkmingų žmonių karjeros kelias“.

Iš karto ėmiau galvoti, kad reikia dalyvauti ir pristatyti savo buvusių mokinių sėkmės istorijas, kurios kelia teigiamas emocijas. Kadangi palaikau ryšį su buvusiais mokiniais, domiuosi jų karjera, bendrauju gyvai, internetu, laiškais, penktokams, lankantiems logopedines pratybas, pasiūliau susipažinti su turima medžiaga ir parengti pranešimą.

5a klasės mokinė Gabija Bernotaitė nusprendė išbandyti save ir, padedant logopedei R.Budrienei, konferencijos klausytojams pristatė motyvuojantį ir naudingą pranešimą ,,Olimpinio, pasaulio ir Europos čempiono kelias“ apie buvusį Logopedinės mokyklos ketvirtoką, buvusį juventietį Gediminą Žuką. Dešimties minučių pasisakymas prikaustė klausytojų dėmesį, nes buvo pasakojama apie krepšininką su klausos negalia.

Iš Gedimino laiško logopedei (2012 m.): ,,Jūs labai gerai mokate įkvėpti vaikus, taip pat paskatinate nepasiduoti panikai ir nerimui. Jūs vis dar esate giliai mano širdyje, visada apie jus galvoju, kai sunku pasidaro. Nes būtent jūs įkvėpėte mane nepasiduoti ir važiuoti studijuoti į Vilnių. Labai džiaugiuosi, kad jūsų paklausiau...“. Gediminas, sėkmingai studijavęs Lietuvos Edukologijos universiteto kūno kultūros ir sporto fakultete, dabar tęsia magistro studijas.

G.Žukas žaidžia krepšinį Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinėje, su kuria šių metų liepos mėnesį Turkijoje vykusiose Kurčiųjų olimpinėse žaidynėse jau antrą kartą tapo olimpiniu čempionu. Gediminas – taip pat dukart pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionas, Europos kurčiųjų krepšinio čempionato sidabro ir bronzos medalių laimėtojas. Sportininką du kartus apdovanojo prezidentė Dalia Grybauskaitė: 2012 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi , o 2017 m. – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.

182 cm ūgio krepšininkas vadinamas šiandieninės Lietuvos kurčiųjų krepšinio rinktinės varikliu. Ji vis drąsiau skinasi kelią ir į girdinčiųjų krepšinį – neseniai įtrauktas į Lietuvos Edukologijos Universiteto pagrindinės komandos žaidėjų dvyliktuką, atstovaujantį universitetui Studentų krepšinio lygoje.

„Tikrai galima profesionaliai sportuoti ir tuo pačiu mokytis aukštojoje mokykloje. Jei nesimokysi, tai ir sporte bus sunkiau tobulėti, nes nežinosi, kaip, kur ieškoti naujų žinių, patirties. Mokslo dėka galima daug pasiekti“, - sako Gediminas. Lietuvos kurčiųjų komitetas mato Gediminą kaip būsimą specialistą, treniruojantį šalies kurčiųjų jaunimo rinktinę, o kurčiosios sostinės krepšininkės taip pat neatsisakytų tokio trenerio. Tai rodo neeilinę šio jauno žmogaus ištvermę, stropumą, darbštumą ir pareigingumą.

Domiuosi Gedimino pasiekimais ir su malonumu jais dalinuosi. Gediminas - pavyzdys net ir sveikiems žmonėms, įrodęs, kad turint negalią galima pasiekti pačių aukščiausių rezultatų ir įrašyti savo vardą į Lietuvos, Europos bei pasaulio sporto istoriją.

Konferencijoje buvo pristatytos įvairių žmonių karjeros sėkmės istorijos. Su įdomumu klausėmės pasakojimo apie facebook‘o įkūrėją Mark‘ą Zuckerberg‘ą, išgyvenome Niko Vujičičiaus istoriją, Jaunimo mokyklos atstovas pasakojo apie savo muzikos mokytoją Vadimą Kamrazerį, Salduvės progimnazijos mokinės parodė filmuotą medžiagą apie buvusią mokyklos mokinę, šiuo metu mokyklos sveikatos priežiūros specialistę, būsimasis ūkininkas iš Pakruojo rajono pristatė savo hobį - triušių auginimą, Kauno specialiosios mokyklos atstovai sudomino savo mokyklos istorija ir t. t.

Konferencija pasiekė savo tikslą – suteikė galimybę 5 - 10 klasių mokiniams pasirodyti viešoje erdvėje, pristatyti savo ir kitų sėkmingų žmonių karjeros ir lyderystės istorijas.

Logopedė R.Budrienė

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing