Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Kontaktai
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Veikla/dokumentai
SKU
Paslaugos
Viešieji pirkimai
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-02-21
IV-oji tarptautinė Muzikos Olimpiada Taline Spausdinti El. paštas

2018 m.balandžio 18–osios rytą į Tarptautinę bendrojo lavinimo mokyklų mokinių muzikos olimpiadą Taline išvyko šeši Lietuvos muzikos olimpiados nugalėtojai: Gintarė ir Miglė iš Klaipėdos, Matas iš Jonavos, Simas iš Kauno bei Milda Marija Kiškūnaitė (6a) ir Laisvūnė Šimonytė (8b) iš Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos. Padėti Laisvūnei dainuoti keliavo ir Saulė Šimonytė (5b).Trylikos lietuvaičių delegacijai vadovavo klaipėdietė mokytoja Ingrida Bertulienė, mokinius lydėjo mokytojos Aušra Niparavičienė iš Klaipėdos licėjaus, Kauno LSU mokyklos mokytoja Giedrė Druskienė bei dvi ,,Juventos“ progimnazijos mokytojos – Aušra Adomaitienė ir Gaiva Šimonienė. Taline prie delegacijos prisijungė Klaipėdos Vydūno mokyklos mokytojas Arvydas Girdzijauskas bei komisijos narė prof. Rūta Girdzijauskienė.

Apsistoję Talino ,,Metropol“ viešbutyje nuskubėjome į Olimpiados atidarymo ceremoniją Talino muzikos ir teatro akademijoje. Į Olimpiadą atvyko mokiniai iš aštuonių Europos šalių: Estijos, Latvijos, Lietuvos, Slovėnijos, Čekijos, Lenkijos, Kroatijos ir Kipro. Talentingieji jaunieji muzikantai buvo pasiruošę varžytis 4 rungtyse: atlikti muzikos klausymo ir teorijos testą, skaityti iš lapo, padainuoti dainą ir pristatyti savo sukurtą originalią kompoziciją. Dviejose amžiaus grupėse (1-oji - 12 – 15 metų, 2–oji – 16 – 18 metų) dalyvavo 30 mokinių.

Mokinius vertino kompetentinga žiuri komisija, kurią sudarė muzikos pedagogės – profesorės iš kiekvienos šalies bei solidus estų kompozitorius. Pagiedojome tradicinį Olimpiados himną „Cantemusadunumomnes“ ir pasiklausėme puikaus profesionalių estų muzikantų – pučiamųjų kvinteto, mišraus studentų bei merginų chorų koncerto.

Balandžio 19–oji buvo sunkiausia muzikos Olimpiados diena. Ryte mergaitės parašė sudėtingąjį testą, paskaitė iš lapo, o po pietų padainavo savo dainas. Tuomet jau galėjome lengviau atsikvėpti: pasiklausėme vyresniųjų pasirodymo, pasivaikščiojome po nuostabų Talino senamiestį.Vakare,pasipuošę tautiniais kostiumais,sutartine, šokiu, skudučiavimu, paukščių balsų pamėgdžiojimais ir nuostabia daina „Šių naktį per naktį“, pilnai salei klausytojų pristatėme mūsų Lietuvą. Diena buvo kupina gražiausių įspūdžių ir džiaugsmo, kad sunkiausia jau praeityje.

Balandžio 20d. Muzikos ir teatro akademijoje vyko savo sukurtų kompozicijų pristatymas. Kokių tik kūrinių neišgirdome: čekų berniukas skambino arfa, kroatas Matia atlikos savo kūrinį fortepijonui, fleitai ir smuikui, latvė – skersinei fleitai ir fortepijonui ir t.t. Kūriniai – vienas už kitą gražesni. Juventietės pasirodė puikiai – Laisvūnės pjesė smuikui ir fortepijonui „Kelionė“ nuskraidino Olimpiados dalyvius ir komisiją į vasaros keliones, o Mildutės virtuoziškai atliktas kūrinys fortepijonui,,Likimas“ privertė susimąstyti net rimčiausius klausytojus. Visi pasirodymai palydėti audringais plojimais, o žilasis komisijos narys kompozitorius nenuleisdamas akių nuo partitūrų tyliai sau šypsojosi geraširde šypsena. Viskas atlikta. Laisvas laikas. Liko laukti kuomet bus pranešta, kas pasirodys finaliniame uždarymo koncerte ir, žinoma, svajoti apie olimpinį auksą...

16 val. buvo paskelbtos pavardes mokinių, kurie atliks savo sukurtą kūrinį arba padainuos dainą finaliniame šios muzikos šventės koncerte. Laimė nusišypsojo ir lietuvaitėms – Laisvūnė kartu su Saulute buvo pakviestos atlikti dainą „Rudens naktis sustojo“, o klaipėdietė Gintarė – lietuvių liaudies dainą „Pūtė vėjas“.

Vakare, pilnutėlėje salėje, skambėjo gražiausios visų 8 šalių vaikų atliekamos dainos lietuvių, latvių, estų bei kitomis kalbomis. Klausėmės neįtikėtinai išradingų jaunųjų kompozitorių kūrinių įvairiausiems instrumentams bei jų ansambliams: fortepijonui, dūdmaišiui, fleitai, smuikui, arfai, marimbai, violončelei ir t.t.

Ir štai – ilgai laukta akimirka, kai skelbiami 4 – osios Tarptautinės Muzikos Olimpiados nugalėtojai: lietuvaičiams Mildai Marijai, Simui, Matui, Miglei ir jų mokytojoms įteikiami bronzos diplomai, Laisvūnei atitenka sidabras, o klaipėdietė Gintarė tampa absoliučia 2-osios kategorijos nugalėtoja – jai įteikiamas medalis ir aukso diplomas. Vaikai ir mokytojai apdovanoti „Kalev“ šokoladais, ukulelėmis, o Laisvūnei įteikiama pučiama mobili klaviatūrėlė ir lūpinė armonikėlė. Visus – mokinius ir jų mokytojus pasveikino Talino miesto tarybos, deputatas ir Estijos muzikos mokytojų asociacijos pirmininkas. Simbolinis keliaujantis muzikos olimpiados žirgelis iš Estijos pereina į dviejų šalių atstovių – Lenkijos ir Kipro rankas. Šios šalys iki 2020 – ųjų metų turės nuspręsti, kuri iš jų priims talentingiausius jaunuosius Europos muzikantus ir sudarys jiems sąlygas dalintis savo dainomis, kūriniais, žiniomis, muzikine erudicija ir meile Muzikai.

Džiaugiamės šauniosioms olimpietėms Milda Marija Kiškūnaite, Laisvūne Šimonyteuž begalinį atkaklumą, ištvermę, muzikalumą ir puikų „Juventos“ progimnazijos bei Lietuvos atstovavimą tarptautinėje Muzikos olimpiadoje. Linkime pailsėti ir toliau kurti, dainuoti, groti, mokytis bei tobulėti. Didžiuojamės jumis.

Muzikos mokytojos Gaiva Šimonienė ir Aušra Adomaitienė

 Paskutinį kartą atnaujinta ( 2018-04-30 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing