Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjeraiPamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:50 - 9:35
III.9:45 - 10:30
IV.10:50 - 11:35
V.11:50 - 12:35
VI.12:50 - 13:35
VII.13.55 - 14.40
VIII.14.45 - 15.25
IX.15.30 - 16.10
X.16.15 - 16.55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-09-25
Savanorystė: „padėti, išvaduoti, netaikant gydymo“ Spausdinti El. paštas

„Šiaulių „Juventos“ progimnazija ir Šiaulių miesto Savanorių centras, vykdydami projektą „Prasminga savanorystė“ ir visiems linkėdami sulaukti orios senatvės, maloniai kviečia Jus apsilankyti labdaros, paramos parduotuvėje „PRASMĖ“ ir prisiliesti prie gerumo (adresas – Šiauliai, Vilniaus g. 206; įėjimas į „Pasažą“ iš Žemaitės g.).

Įsigydami meno kūrinių, rankų darbo gaminių, išskirtinių kokybiškų rūbų, batų, papuošalų, knygų ir kt. įvairių malonių smulkmenų ar patys jas dovanodami pardavimui, paremsite Šiaulių paliatyviosios pagalbos ir slaugos centro ligonius.

Parduotuvė, veikianti savanorių dėka, dirba kasdien nuo 12.00 iki 16.00 val.“

Šis nedidelis tekstukas – skrajutė, prisegta prie melsvos gervelės. Gerveles – vilties, paramos simbolį – daugiau nei mėnesį origami būdu lankstė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 5 – 8 klasių savanoriai, gal pirmąjį kartą patys sužinoję, kas yra paliatyvioji pagalba, kas, kur, kada ją teikia, kodėl jos trūksta ir kt.

Žodis „paliatyvus“ yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio „pallium“, kuris reiškia kaukę, apvalkalą, apsiaustą. Paliatyvioji pagalba ir yra nepagydomos ligos padarinių slėpimas ar apsiautimas apsiaustu tų, kurie yra palikti šaltyje, nes gydomoji medicina jiems padėti nebegali. Oksfordo anglų kalbos žodynas šį terminą apibūdina taip – „padėti, išvaduoti, netaikant gydymo“. Tai yra aktyvios priežiūros teikimas asmeniui, kuriam įprasta medicinos pagalba jau nepajėgia padėti...

Dalyvaudami integruotose pamokose, socialinėje – pilietinėje akcijoje, susitikimuose, apsilankę parduotuvėje „Prasmė“, mokinukai mokėsi atjautos, jautrumo, pagarbos.

Nuoširdžiai dėkoju progimnazijos mokytojų komandai (mokyt. L.Skyrienei, L.Jurevčiūtei, E.Valaitienei, R.Linkevičienei), mokiniams, Savanorių centro vadovei G.Brazlauskaitei už savanorystę ir bendradarbiavimą. Birželio 1 – ąją laukia baigiamasis projekto renginys, kuris vyks Vilniaus gatvėje.

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja J.Ančerevičiūtė

 


Paskutinį kartą atnaujinta ( 2018-05-03 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing