Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Kontaktai
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Veikla/dokumentai
SKU
Paslaugos
Viešieji pirkimai
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-06-18
,,Sveikai gyventi yra smagu“ Spausdinti El. paštas

Rodos visai nesenai, tik prieš porą metų, džiaugėmės ir didžiavomės Švedijos aukštojo mokslo tarybos laišku, kuriuo pranešta, kad Šiaulių „Juventos“ progimnazijai skiriamas finansavimas Nordplus projektui „Sveikai gyventi yra smagu“ (“Healthy life is fun“).

Suskubome projektą registruoti ir eTwinning erdvėje. Tokį mūsų pasirinkimą lėmė ne vienas faktorius: Europos Komisija Europos mokyklas ragino užmegzti bendradarbiavimo partnerystes, naudojantis įvairiomis komunikacinėmis technologijomis, įgalinančių patogioje erdvėje tiek mokiniui, tiek jo ugdytojui mokytis naujų metodų, naujų užduočių atlikimo būdų.

Šalys partnerės - Islandija, Latvija, Norvegija ir Suomija - mielai priėmė mūsų pasiūlytą bendravimo formą. Tad per dvejus metus įvykdyta daug įdomių veiklų:

• Sukurtas ir išrinktas projekto logotipas (daugiausiai balsų surinko ir konkursą laimėjo Suomijos komanda).

• Vykdyta apklausa „Mano mėgstamiausia daržovė“, kiekvienoje partnerinėje šalyje parengtos parodėlės „Linksmoji daržovė“.

• Net porą kartų projekto eigoje buvo atliekamas tyrimas „Ar užtektinai judame“. Mobiliųjų telefonų, žingsniamačių pagalba nustatyta, kad visų 5 šalių vaikai juda per mažai.

• Nufilmuoti ir pristatyti tradiciniai aktyvieji žaidimai (partneriai pristatė populiariausias ir smagiausias sporto šakas tarp bendraamžių).

• Savarankiškai ir su trenerių pagalba mokytasi šokti. Sukurti ir demonstruoti filmukai.

• Visos komandos kūrė ir degustavo sveikus kokteilius iš daržovių, vaisių, pieno.

• Klasėse, namuose ant palangių augintos prieskoninės daržovės, kurios vėliau sėkmingai panaudotos.

• Sukurti filmukai „Sveikai gyventi smagu“.

• Tarp komandų dalintasi tradiciniais kalėdiniais patiekalais.

• Išsiaiškinta, kas kenkia vaikų dantims.

• Atlikti tyrimai su vandeniu.

• Sukurti sveiki patiekalai.

Balandžio mėnesį įvyko paskutinis projekto susitikimas Rygoje. Susitikimo metu partneriai konferencijoje „Kodėl aš patarčiau savo kolegoms dalyvauti daugiakultūriuose projektuose?“ dalinosi patirtimi, atliktis darbais, sėkmėmis ir nesėkmėmis. Lietuvos komanda pristatė pranešimą „Aš renkuosi projektą“. Diskusijų metu išaiškėjo, kad tokie projektai labai reikalingi mokyklose, nes skatina vaikus mąstyti apie sveiką gyvenseną, moko ir primena apie žmogaus kūno sandarą ir higieną, skatina judėti, supažindina su kitų šalių kultūra.

Sutarta dėl vieno nelabai linksmo dalyko – vaikai juda per mažai. Tai patvirtino lietuvaičių atliktas tyrimas: nors projekto metu ir suformuoti įgūdžiai rytmetinei mokyklinei mankštai, tačiau mokinukams trūksta judėjimo. Ši problema – iššūkis naujam projektui.

Pradinių klasių mokytoja A.Dirginčienė

 Paskutinį kartą atnaujinta ( 2018-06-19 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing