Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Kontaktai
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Veikla/dokumentai
SKU
Paslaugos
Viešieji pirkimai
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-08-24
STEAM: bandymų diena pradinėse klasėse Spausdinti El. paštas

Kiek daug įdomaus galima sužinoti, patirti išmokti, mokantis kitaip. Kitaip, tai kaip?

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos penkios pradinės klasės dalyvauja Nordplus – eTwinning projekte „Stebuklai mokslo šalyje“. Štai čia ir prasideda „kitaip“. Apie stebuklą šių klasių mokiniams neužtenka išgirsti - stebuklus jie daro patys!

 

Štai prieš keletą dienų mokykloje buvo paskelbta patyriminio ugdymo (STEAM) diena. Vaikai ir mokytojai ruošėsi šiai dienai iš anksto. Mokytojos, gyvendamos dar gana šviežiais įspūdžiais iš projektinio susitikimo Danijoje, ten įgyta patirtimi mielai dalinosi su savo ugdytiniais. Vaikai, sužavėti to, ką naujo ir nepaprasto gauna mokykloje, mokytojų ir tėvelių pagalba, ruošėsi bandymų pristatymui savo mokyklos bendraamžiams.

1a klasės mokiniai, patys mažiausieji, su mokytoja Diana Gedminiene bandymo metu įsitikino, kad šiluma kyla aukštyn. Demonstravo, kaip vandenyje išsiskleidžia gėlė, o actas, sumaišytas su soda „pagamina” dujas, kurios pripučia balioną…

1b klasės mokiniai (mokytoja Aida Zorienė) paruošė ir demonstravo, kaip susidaro vakuumas, kaip įelektrintas balionas bei šukos pritraukia popieriaus skiautes, cukrų. Parodė, kaip įelektrintais galima balionais papuošti sieną.

2c klasės mokiniai kartu su mokytoja Diana Kontrimiene paruošė energijos perdavimo eksperimentus: statant „degtukų tiltą“ ir spaudžiant paskutinį degtuką, juda tik pirmas; metant vieną ant kito uždėtus kamuolius, viršutinysis perima apatinio energiją ir aukštai pašoka. Antrokai pasigamino ir „katapultą“: spaudžant segiklį, jis išsviedžia kamuoliuką. Po to vaikai demonstravo, kaip oras iš pripūsto baliono gali „šokdinti“ kompaktinę plokštelę.

3a klasės mokiniai su mokytoja Ingrida Karskiene pagamino „Aladino lempą“ ir parodė, kaip kūnai geba pritraukti prie savęs kitus kūnus. Įelektrintu į plaukus balionu vaikai traukė ir stūmė skardinę, parodė, kaip pradurti balioną, kad neišeitų oras. Demonstravo, kaip plaukų džiovintuvo skleidžiamos oro srovės keliamoji jėga išlaiko stalo teniso kamuoliukus, tad jie nenukrenta. Labai visiems patiko piene „šokančios“ spalvos.

4b klasės mokiniai, vyriausieji ir labiausiai patyrę projekto dalyviai (mokytoja Aurelija Dirginčienė), norėdami, kad pažintinės dienos veikla tikrai būtų nekasdienė, paruošė linksmą inscenizaciją apie Niutono obuolį, kuris, pasak legendos, ant galvos nukritęs paskatino Izaoką Niutoną sukurti gravitacijos teoriją (nors iš tikrųjų Niutonas tiesiog sėdėjo sode ir stebėjo krentančius obuolius, manome, kad truputis meno mokslui nepakenks!). Ketvirtokai demonstravo, kaip vandens pagalba (naudojo gėlą, silpnai sūrų ir labai sūrų vandenį) atskirti tikrą gintarą nuo netikro: kadangi gintaro lyginamasis svoris truputį mažesnis už sūraus vandens svorį, gintaras sūriame vandenyje plaukia, ne gintaras – skęsta. Vaikai kitiems pradinukams priminė, kad pirmasis gintaras susiformavo Skandinavijoje. Jam tik... 40 - 60 mln metų.

Ketvirtokai ne tik demonstravo savo pasigamintas mašinėles iš buitinių atliekų, pritaikė Niutono stūmimo - traukimo dėsnį, bet ir leido mažesniems draugams tai išbandyti.

Naudodami magnetą ir geležies miltelius, juventiečiai sukūrė tikrą stebuklą: magnetiniame lauke įsimagnetinus geležies milteliams, susidarė nepaprasti magnetiniai „ežiukai“, kurie, priklausomai nuo magnetų judėjimo polių, keitė spygliukų kryptį.

Smagu, kad kitų klasių mokinukai, užsikrėtę bandymų „virusu“, taip pat atliko ne vieną bandymą. 2d klasės juventiečiai dėkingi anglų kalbos mokytojai Sandrai Abalikštienei, kuri demonstravo bandymus, kurių išmoko Danijoje.

Dabar projekto dalyviai laukia virtualaus susitikimo su projekto partneriais ir planuoja dalintis savo naujomis žiniomis, išmone ir bandymais.

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing