Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Kontaktai
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Veikla/dokumentai
SKU
Paslaugos
Viešieji pirkimai
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-06-18
,,Alisa stebuklų šalyje“ - susitinka Gran Kanarijoje Spausdinti El. paštas

Lapkričio mėnesio pabaigoje įvyko pirmasis Erasmus + projekto ,,Alisa stebuklų šalyje“ partnerių susitikimas Gran Kanarijos sostinėje – Las Palmase. Projekto mokymosi veiklos susitikime dalyvavo partneriai iš Graikijos, Italijos, Šiaurės Airijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. Į projekto susitikimą vyko Šiaulių ,,Juventos“ progimnazijos pradinių klasių mokytojos Ingrida Karskienė, Diana Kontrimienė ir pradinių klasių skyriaus vedėja Rasa Dauliuvienė. Jau lėktuvui nusileidus pasijutome kaip Alisos iš projekto pavadinimo... Sužavėjo nepaprastas kraštovaizdis. Saloje gausu augalijos iš Afrikos, Europos, Amerikos žemynų. Kol Lietuvoje žmonės tirtėjo iš šalčio, mes turėjome galimybę šildytis saulės spinduliuose. Daugiausia saulės spindulių gaudėme pro mokyklos langus, nes būtent joje praleidome didžiąją dienos dalį. Tik atvykus į Ceip Pepe Damaso pradinę mokyklą pasijutome taip, kaip stebuklų šalyje: mokyklos erdvės išpuoštos pasakos ,,Alisa stebuklų šalyje“ veikėjais, stenduose surinkta išsami informacija apie kiekvieną partnerę šalį. Mokyklos bendruomenė labai šiltai priėmė ir bendravo ne tik tarpusavyje, bet ir su atvykusiais svečiais. Mus pasitiko ir sužavėjo mokiniai, apsirengę pagrindiniais knygos veikėjais – Alisa ir Baltuoju Triušiu. Projekto tema – emigracija ir imigracija. Šioje mokykloje mokosi vaikai iš Afrikos, Amerikos, Turkijos, Graikijos, net iš tolimosios Australijos. Į mokyklą rinkosi ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, pasipuošę savo tautiniais kostiumais, atstovaudami šalis, iš kurių yra atvykę į Gran Kanariją. Mokykloje lankėsi ir svečiai iš švietimo ministerijos, Italijos ambasados, miesto savivaldybės. Mokyklos stadionas dekoruotas pasaulio žemėlapiu, kuriame aiškiai matėsi žemynai, šalys. Susitikimo šventės vedėja Alisa pristatė svečius mokytojus iš partnerinių šalių. Pristatymo metu, skambant tos šalies melodijai į stadioną įeidavo grupelė mokinukų, nešini šalies partnerės vėliavomis. Pasibaigus šalių pristatymams buvo kviečiami mokiniai – emigrantai, kurie pasakojo, iš kokios šalies jie yra atvykę. Vaikai tiesė iš Las Palmaso „kelią“ žemėlapyje iki savo gimtosios šalies. Susipažinimo šventė baigėsi bendru linksmu šokiu, paskelbtu projekto šokiu, kurį dabar mokysis visų projekte dalyvaujančių mokyklų mokiniai.

 

Visą savaitę mokytojai intensyviai dirbo. Vyko atvykusių šalių, mokyklų pristatymai, kurių metu išsiaiškinta, kiek ir kokių mokinių emigrantų mokosi partnerinėse mokyklose. Išklausę Lietuvos pranešimą, tiek vaikai, tiek ir pedagogai stebėjosi, kad „Juventos“ progimnazijoje nėra atvykusių iš kitų šalių mokinių. Lietuvos pranešimas apėmė istorinį laikotarpį nuo Vytauto Didžiojo laikų. Berniukas iš Ukrainos po pristatymo sunerimęs priėjo prie mūsų delegacijos. Jam labai rūpėjo išsiaiškinti ar Vytautas Didysis su ginklu žygiavo iki Juodosios jūros. Teko ilgai aiškinti istorijos pamoką...

Ispanai, anglai, lietuviai mokytojai dalinosi patirtini, kaip žaidžiant sutelkti dėmesį, bei įsisavinti užsienio kalbą. Vyko eTwinning erdvių Twinspace mokymai, kuriems vadovavo Diana Kontrimienė ir mokytoja iš Anglijos. Buvo suorganizuoti logotipo rinkimai (apjungti dviem būdais – online ir gyvai). Suderintos kitų susitikimų datos, patikslintos veiklos.

Po veiklų mokykloje mielai priėmėme pasiūlymą susipažinti ir su Las Pasmas. Aplankėme Plaza de Santa aikštę, pamatėme didingą Catedral de Santa katedrą, kur pasikėlus liftu galėjome gėrėtis miesto nuostabia panorama. Lankėmės miesto Savivaldybėje, kur vyko pasiruošimas eglutės įžiebimo šventei. Apsilankėme garsaus keliautojo K.Kolumbo muziejuje. Grožėjomės Maspalomo kopomis – tai natūralus gamtos stebuklas.

Šiltas klimatas ir maloni rami aplinka, malonūs, niekur neskubantys ir draugiški žmonės paliko neišdildomą įspūdį.

Diana Kontrimienė

Ingrida Karskienė

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing