Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-07-14
DofE pirmamečiai dalinosi patirtimi Spausdinti El. paštas

Prancūzų filosofas Mišelis de Montenis yra pasakęs: „Patirties įspūdžius maža skaičiuoti: juos reikia sverti ir lyginti, apmąstyti ir apvalyti“. Šitokio tikslo vedami, Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje susirinko tarptautinės DofE apdovanojimų programos pirmamečiai iš Šiaulių Medelyno, Gegužių, „Juventos“ progimnazijų.

 

Vienuolika 7 – 8 klasių mokinių dirbo grupėse: prisistatė ir papasakojo, kokias aktyvias, įgūdžių ir savanorystės veiklas atlieka, kokių tikslų siekia:

AKTYVIOS VEIKLOS: sukurti 16 šokių junginių, nubėgti 3 km per 15 min., padaryti 40 atsispaudimų, su žirgu peršokti į 70 cm aukštį iškeltą kartelę, padaryti 300 pritūpimų, nubėgti 3 km atstumą, bėgti nesustojant 1 valandą, dalyvauti konkūrų varžybose ir kt.;

ĮGŪDŽIŲ: išmokti groti gitara pagrindinius akordus, sugroti 2 kūrinius būgnais, pianinu atlikti kūrinį, pagaminti kompleksinius pietus, išmokti ir tarptautiniame folkloro festivalyje atlikti 4 muzikinius kūrinius, per savaitę perskaityti 7 puslapius angliškai parašytos knygos, išsirinkti ir išmokti naujus žodžius, per savaitę išmokti 10 žodžių ir 3 frazes rusų kalba, atlikti manikiūrą 12 skirtingų dizaino būdų, įveikti viešojo kalbėjimo baimę ir be įtampos bendrauti su nepažįstamais, organizuoti 2 Lietuvos moksleivių sąjungos renginius, sukurti šokio kompoziciją, nuvažiuoti dviračiu - treniruokliu 1000 km ir kt.;

PASLAUGŲ: savanoriška pagalba maltiečių ordine, žirgyne, Vaikų dienos centre, mokykloje, bibliotekoje, padedant jaunesniųjų klasių mokiniams paruošti pamokas, organizuojant renginius, klasių valandėles, teikiant pagalbą socialinę atskirtį patiriantiems seneliams ir vaikams ir kt.

Pristatę veiklas, mokiniai diskutavo, ką teigiamo, džiaugsmingo išgyveno per pirmuosius DofE programos mėnesius. Paaugliai teigė, kad susipažino su naujais žmonėmis, susirado daugiau draugų, su kuriais gerai ir įdomiai leido laiką, praplėtė akiratį ir patobulėjo tam tikrose srityse, geriau pažino save, įgijo didesnės savivertės ar tiesiog ją pasimatavo, mokėsi išsikelti tikslus, planuoti laiką.

Be džiaugsmingų momentų, mokinius lydėjo ir rūpesčiai: buvo sunku veiklą atlikti laiku, stigo motyvacijos, kilo problemų pildant veiklas, reikėjo išspręsti konfliktines situacijas su mokytojais, vadovais, buvo neaišku, kaip pamatuoti tikslo įgyvendinimo rezultatą, teko keisti veiklų tikslus ir kt.

Paskutinė susitikimo dalis buvo skirta siūlymų, kaip išspręsti problemas, generavimui. Mokinių ir 6 jų vadovų nuomone, atliktas veiklas reikėtų užpildyti iš karto arba tam tikru paskirtu laiku, jų fiksavimui rinktis įvairias formas (pvz.: dienoraščio rašymą, nuotraukų pateikimą, veiklos vadovo raštišką įvertinimą, meninį rezultato pristatymą ir kt.); motyvacijai kelti būtų naudingi bendri programos dalyvių pasitarimai, susitikimai su patyrusiais DofE programos dalyviais ir jų sėkmės istorijų išklausymas, reikėtų pripažinti ir operatyviai spręsti problemas, susidaryti dienotvarkę ir jos laikytis, už neatliktą darbą sau skirti „baudą“, už atliktą – „premiją“ ir kt.

„Juventos“ DofE komanda dėkoja svečiams iš Medelyno ir Gegužių progimnazijos už pasisvečiavimą, malonų bendravimą. Ačiū Smiltei ir Augustei už pasidalinimą įspūdžiais iš viešojo kalbėjimo mokymų „Stories of changes“, vykusių Vilniuje.

Šiaulių „Juventos“ neformaliojo švietimo skyriaus vedėja J.Ančerevičiūtė

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019-01-28 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing