Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Kontaktai
Priėmimas/laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Veikla/dokumentai
SKU
Paslaugos
Viešieji pirkimai
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:55 - 9:40
III.9:50 - 10:35
IV.11:00 - 11:45
V.12:05 - 12:50
VI.13:00 - 13:45
VII.13:55 - 14:40
VIII.
14:50 - 15:35
IX.15:40 - 16:25
X.16:30 - 17:15
XI.17:20 - 18:05
XII.18:10 - 18:55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2019-05-20
Mokykla, apšviesta Šiaurės pašvaistės Spausdinti El. paštas

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos pradinių klasių mokytojos D.Kontrimienė, I.Karskienė, A.Zorienė, A.Dirginčienė, su savo mokiniais dalyvaujančios Nordplus – eTwinning projekte „Stebuklai mokslo šalyje“, 2019 m. vasario 18 - 25 dienomis lankėsi Norvegijos Otereno Hatteng mokykloje.  

Į antrąjį projekto susitikimą atvyko labai atsakingai jam pasiruošę pedagogai iš Danijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos. Projektas įpusėjo, tad pirmas darbas, kurį padarė partneriai iki susitikimo – atliko mokinių apklausą. Apklausa parodė, kad dauguma mokinių pažįsta ir žino apie projekte dalyvaujančias šalis, kad jiems patinka atliekami bandymai. Anketos duomenys teigė: projekto veiklomis domisi mokinių tėvai, o pedagogai džiaugiasi naujomis patirtims.

Šeimininkų suplanuota dienotvarkė buvo labai intensyvi: pamokų stebėjimas, dalyvavimas veiklose nuo ankstaus ryto iki 15 valandos. Otereno miestelyje – 1800 gyventojų, 114 iš jų - Otereno mokyklos mokiniai. Mokykla, kaip ir visos Skandinavijos mokyklos, aprūpintos naujausiomis mokymo priemonėmis (interaktyvios lentos, Apple planšetės, kuriomis mokiniai naudojasi ne tik mokykloje, bet ir namuose). Įstaiga turi ir savo baseiną, lauko klasę, kurioje žiemos metu, po įvairių veiklų gryname ore, ant laužo verda arbatą bei kepa dešreles. Stebino pamokos – tylu, ramu, niekas niekur neskuba, kiekvienas dirba savo darbą, atlieka individualias ir grupines užduotis. Pradinėse klasėse be mokytojo dažnai gali pamatyti dirbant vieną ar du mokytojus padėjėjus.

Pamokas ne tik stebėjome, bet ir patys jas vedėme. Esant -14 °C temperatūrai, su mokiniais porą valandų dalyvavome veiklose gamtoje – lipome į kalną ir leidomės nuo jo rogutėmis, šildėmės prie laužo ir gėrėme ant jo virtą arbatą. Kiekvienos partnerinės šalies pedagogai paruošė bandymus (ne veltui projektas vadinasi ,,Stebuklai mokslo šalyje“) ir juos pasikeisdami rodė Otereno pradinukams. Islandų mokytojai demonstravo, kaip vandenyje atgyja popierinis gėlės žiedelis, danai pagal atliko bandymą su balionais, latviai visus nustebino bandymu su bengališka ugnele ir kiaušiniu (per žalią kiaušinį perverta deganti ugnelė neužgeso). Mes paruošėme net keletą bandymų: metalinį indelį su sniegu prišaldėme prie medinės kėdės, vandens lašelių pagalba perlaužtus dantų krapštukus „privertėme“ tapti žvaigždėmis ir, su norvegų mokinukais iš plastikinių butelių pagaminę mašinėles, naudodami balionus, aiškinomės trečiąjį Niutono stūmimo dėsnį.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad galėjome išmokyti savo partnerius naudotis keletu IT įrankių. Visiems labai visiems patiko mokytojos D.Kontrimienės paruoštas quizlet žaidimas. Mūsų bendraminčiai mielai atliko užduotis, pasitelkdami kahoot, mentimeter bei plickers programėles. Teko ilgai aiškinti ir mokyti naudotis atnaujinta projekto Twinspace aplinka, susikurti padlet sienelę ir ją naudoti pristatant projekto veiklas. Mokymai parodė, kad Nordplus ir eTwinning programų sinergija gali būti ir naudinga, ir įdomi.

Susitikimas mus džiugino ne tik įspūdingomis veiklomis, kurias atlikome mokykloje. Norvegija žavėjo nuostabia gamta. Iš visų pusių mus supo kalnai ir fiordas, kuriame nardo delfinai, o kelią pastoja galingi elniai. Teko apsilankyti samių centre, važiuoti haskių kinkiniais, gėrėtis Šiaurės pašvaiste. Ir nors kasdien spaudė 20°C šaltukas, nebuvo šalta nuo norvegų mokytojų skleidžiamo nesumeluoto draugiškumo bei nuoširdaus noro parodyti tai, kuo turtinga Norvegija.

Nekantriai laukiame mokslo metų pabaigos, kai iškėlę Latvijos, Islandijos, Danijos ir Norvegijos vėliavas, pasitiksime šaunius projekto draugus.

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

  
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing