Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-08-04
„Alisos pėdutėmis“ nukeliavome į Šiaurės Airiją Spausdinti El. paštas

2019 m. kovo 12 - 16 dienomis pradinių klasių mokytojos Aurelija Dirginčienė ir Diana Kontrimienė vyko į projekto „Alisa stebuklų šalyje: atrandame savo šaknis“ susitikimą, kuris vyko Šiaurės Airijoje (JK), Dundrod miestelyje, McKiney pradinėje mokykloje. Susitikime dalyvavo partneriai iš Italijos, Ispanijos, Graikijos, Anglijos ir Šiaurės Airijos bei Lietuvos. 

Susitikimo tema - labdaringa veikla. Viso vizito metu skambėjo projekto šūkis „Kartu mes galime daugiau“. Jau pačią pirmą dieną visi partneriai pristatė, kokie labdaros renginiai buvo organizuojami mokyklose. Jų tikslas - ne tik paremti ko nors stokojančius, bet ir ugdyti vaikų širdyse atjautą, supratingumą, empatiją, parodyti, kad susivieniję ir veikdami kartu net ir maži mažos bendruomenės nariai gali suteikti reikšmingą pagalbą.

Vizito metu susipažinome su mokyklos darbu, jos darbuotojais, stebėjome ugdomąją veiklą. McKinney pradinė mokykla nedidelė, joje yra vos 120 mokinių, kuriems nuo 5 iki 12 metų. Šalia mokyklos įsikūręs vaikų darželis. Čia vyksta paruošiamieji darbai mokyklai.

Stebėtos pamokos organizuotos grupinio darbo metodu. Mokiniai laisvai rinkosi veiklą ir tik ją atlikę gavo kitas užduotis. Maloniai stebino net ir pačių mažiausiųjų gebėjimas susikaupti veiklai. Mokyklos pedagogai akcentavo, kad Šiaurės Airijoje labai didelis dėmesys yra skiriamas vaikų socialinių įgūdžių ugdymui. Didelės įtakos turi ir glaudūs vietos bendruomenės bei mokyklos ryšiai. Štai pirmąją vizito dieną mus, projekto partnerius, lydėjo tėvų komiteto narys. Jis domėjosi partnerinėse šalyse vykdomomis veiklomis, pačiomis šalimis. Beveik visi mokyklos pedagogai, tėvai yra prie mokyklos įsikūrusios miestelio bažnyčios, iš kurios gauna didelę paramą, bendruomenės nariai. Mes, svečiai, joje buvome šiltai priimti, susipažinome su tradiciniais airiškais muzikos instrumentais, šokiais, valgiais.

Dalyvavome susitikime su Švietimo pagalbos biuro atstove, kuri pristatė, kaip ir kokia pagalba yra teikiama imigrantų vaikams.

Ypač laukėme, kada galėsime vesti užsiėmimą mus globojusiems šeštokams. Vaikai jau iš vakaro pageidavo, kad jiems pristatytume savo miestą, mokyklą, Kryžių kalną ir religijas. Buvo smagu, kad vaikai puikiai pasiruošė mūsų sutikimui: paruošė vaizdingą stendą ir daug sužinojo apie Lietuvą. Ypatingo pasisekimo sulaukė bandymas čia pat susisiekti internetu su mūsų mokyklos ketvirtokais. Mokinukai apsikeitė pasisveikinimu bei dainelėmis. Jaudino mažųjų airių dėmesys, noras bendrauti, mokytis lietuvių kalbos, parodyti, ką jie daro, kuo gyvena.

Buvo įdomu susipažinti ir su partnerių mokyklos, nominuotos Žaliąja mokykla, veikla. Pastebėjome, kiek prasmingo darbo atlikta... „Pasiskolinome“ daug idėjų, kurias ketiname panaudoti savo mokykloje.

Smagu, kada kolegoms iš partnerinių šalių padėjome nepasiklysti eTwinning erdvių labirintuose, kurie pasirodė ir sudėtingi, ir įnoringi.

Nors savaitė Šiaurės Airijoje pasitaikė labai lietinga, tačiau pažintis su šalimi davė tik teigiamas emocijas. Nuostabūs Belfasto merijos rūmai, maloni ir nuoširdžiai bendraujanti jos šeimininkė bei jos asistentė lietuvė Daiva, pavasariniais žiedais pasipuošęs miesto parkas, egzotika dvelkiantis žiemos sodas, žavingas universiteto pastatas ir kt. neleido orui gadinti nuotaikos! O kur dar garsusis „Titaniko“ muziejus su visa šalies ekonomikos, nuosmūkių, mūšių ir kilimo istorija. Tačiau labiausiai už viską džiugino Erasmus komanda, susiklausymas, vieni kitų jautimas, bendri siekiai ir lūkesčiai. Iki greito susitikimo Lietuvoje!

Pradinių klasių mokytojos A.Dirginčienė, D.Kontrimienė

 Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019-03-27 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing