Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-06-04
Gegužės 5 - oji – Pasaulinė rankų higienos diena Spausdinti El. paštas

Gegužės 5 - ąją visame pasaulyje minima Rankų higienos diena. Kasmet PSO įvardina konkrečius sveikatos priežiūros poreikius ir siūlo temą, akcentuodama rankų higienos svarbą, kaip esminę su sveikatos priežiūra susijusių ligų (hospitalinių infekcijų) prevencinę priemonę. 2019 m. šūkis – „Tinkama priežiūra visiems – jūsų rankose“.  

Ant mūsų rankų odos dauginasi įvairūs mikroorganizmai. Dauguma iš jų labai pavojingi sveikatai ir gali sukelti susirgimus: žarnyno, virusines infekcijas, helmintozes. Todėl dažniausiai infekcijų sukėlėjai perduodami per rankas. Rankų higiena – viena pagrindinių prevencinių priemonių, siekiant išvengti ligų. Net 80 proc. infekcinių susirgimų galima išvengti tinkamai plaunant rankas. Rankos turi būti plaunamos visada: kai jos nešvarios, prieš valgant, pasinaudojus tualetu, prieš ir po maisto gaminimo, po darbo su nešvariais indais ar stalo įrankiais, kitais daiktais, prieš vaiko maitinimą, pakeitus vystyklus, grįžus iš lauko, kiemo, daržo ar sodo, pasinaudojus visuomeniniu transportu, pabuvus viešose vietose, pabendravus su sergančiu žmogumi, po nosies valymo, pažaidus su gyvūnais. Nesant galimybei nusiplauti rankų (pvz.: kelionėse), rankų higienai galima naudoti drėgnas servetėles.

Šia proga Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L. Vaškienė 1 – ose klasėse organizavo akciją, skirtą supažindinti mokinius su rankų plovimo svarba ir mokyti, kaip taisyklingai tai daryti. Progimnazijos „Sveikos gyvensenos klubo“ atstovės Radvilė, Junita ir Karina papasakojo, kokios ligos ir pavojai tyko ant nešvarių rankų, supažindino su rankų higienos priemonėmis, mokė vaikus plautis rankas. Mažieji sužinojo, kad rankų plovimas yra paprasta, nebrangiai kainuojanti profilaktikos priemonė, kuri gali apsaugoti nuo ne vienos nemalonios ir net pavojingos gyvybei užkrečiamosios ligos. Priminimui vaikams buvo įteiktos Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlės – muiliukai su skrajutėmis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė L. VaškienėPaskutinį kartą atnaujinta ( 2019-05-09 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing