Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-05-30
Draugystės koncertas Jelgavoje Spausdinti El. paštas

2019 m. gegužės 10 d. „Juventos“ progimnazijos jaunių choras „Melodija“, vadovaujamas Loretos Mikutienės, vyko į Jelgavą (Latvija), 4-tą vidurinę mokyklą. Ši mokykla, kurią su „Juventos“ progimnazija sieja bemaž 30-metį trunkanti draugystė, taip pat vykdo muzikinio ugdymo programą. Mokykloje yra keturi chorai, pučiamųjų orkestras, liaudies instrumentų ansamblis. Muzikinių klasių mokiniai mokosi groti fortepijonu, gitaromis, gali rinktis įvairius pučiamuosius instrumentus.  

Choras „Melodija“ į Jelgavą vyko draugystės koncertui, kuris buvo suplanuotas 2018 m., kai abi Baltijos šalys šventė savo valstybių atkūrimo 100-metį. Jelgavos mergaičių choras „Juventos“ progimnazijoje koncertavo praėjusių metų pavasarį, o šiemet į Latviją su koncertine programa vyko mūsų mokyklos choras.

Draugystės koncertas prasidėjo bendra latviška daina, kurią atliko abiejų mokyklų chorai. Choristus pasveikino ilgametis mokyklos direktorius Agris Celms, kuris pasidžiaugė ilgamete draugyste ir ją vienijančiomis muzikinėmis tradicijomis. Direktorius pabrėžė, kaip svarbu Baltijos šalims būti kartu ir turėti Dainų šventes – nematerialųjį paveldą, leidžiantį puoselėti liaudies dainą, muziką, tautinį šokį. Koncerte „Juventos“ choras atliko 40-ies minučių programą, kurią sudarė vien lietuviškas repertuaras. Tai gražiausios ir choristų itin mėgstamos dainos: „Ąžuolėli šimtašaki“, „Čiūta čiūtoji“, „Cantate Patrie“, „Pjovė lankoj šieną“, „Parbėg laivelis“, „Alksnio ugnelė“. Choristai, vadovaujami dirigentės Loretos Mikutienės ir akompanuojant koncertmeisterei Jūratei Deveikytei, puikiai atliko sudėtingą programą ir buvo palydėti šiltais aplodismentais. Koncerto pabaigoje abu chorai latvių, lietuvių ir estų kalbomis padainavo dainą „Bunda jau Baltija“, kuri kadaise suvienijo tris, Baltijos kelyje stovėjusias, tautas.

Po koncerto buvo pasikeista atminimo dovanomis. Mokytojai pasidžiaugė puikiu koncertu, pasidalino patirtimi ir aptarė galimybes ateityje tęsti draugystę. Po koncerto choristai vyko į Jelgavos karamelės fabriką, kur stebėjo saldainių gaminimo procesą, patys pasigamino po saldainį ir ragavo įvairių skonių karamelę.

Kelionę lydėjo gera nuotaika, puikus oras ir jausmas, kad smagu turėti bendraminčių draugų, kalbančių ta pačia muzikos kalba.

Muzikinio ugdymo skyriaus vedėja Violeta Juodpusienė

  
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing