Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjeraiPamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:50 - 9:35
III.9:45 - 10:30
IV.10:50 - 11:35
V.11:50 - 12:35
VI.12:50 - 13:35
VII.13.55 - 14.40
VIII.14.45 - 15.25
IX.15.30 - 16.10
X.16.15 - 16.55

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-09-27
Demokratijos įkvėpti Spausdinti El. paštas

2018 – 2020 m. m. Šiaulių „Juventos” progimnazijos pedagogų bendruomenė dalyvauja Erasmus+ KA2 projekte „Alisa stebuklų šalyje“, finansuojamame remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis (administratorius - Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas). Projekto elektroninė erdvei puikiai tinka eTwinning programa.  

Pasaka „Alisa Stebuklų šalyje“ - projekto atspirties taškas. Mokiniai ne tik mokosi atrasti savo giminės, šalies šaknis, bet ir suvokti, kas yra migracija, emigracija, imigracija, susipažins su siurrealizmo tėvu Salvadoru Dali, kaip Europos kultūros paveldo dalimi ir kt. Šio rudens tema - demokratija. Visose partnerinių šalių mokyklose vyko demokratiniai mokyklos, klasės valdžios rinkimai.

Demokratinis ugdymas remiasi dviem pagrindinėmis idėjomis – socialine ir ugdymo demokratija. Socialinė demokratija – tai suaugusiųjų ir vaikų lygybė, abipusė pagarba. Apie tai, kaip partneriai supranta demokratiją, ir buvo kalbama lapkričio pradžioje vykusiame projekto susitikime Katerini pradinėje mokykloje Makedonijoje. Į susitikimą vyko pradinių klasių mokytoja Aurelija Dirginčienė ir anglų kalbos mokytoja Sandra Abalikštienė.

Mokyklos bendruomenė svečius pasitiko išties įspūdingai mokyklos erdves, net pastato išorę papuošę „Alisa stebuklų šalyje“ veikėjais, projekto partneriams skirtais stendais. Mokyklos šeimininkai pradinukai vedžiojo svečius po mokyklą, klases, didžiavosi jiems suteikta tokia garbe.

Mokyklos kieme rinkosi Katerini mokyklos bendruomenė – mokiniai, mokytojai, tėvai, svečiai. Šeimininkai pristatė savo liaudies šokius, kuriuos šoko miesto šokių kolektyvas, mokinių kolektyvas, o taip pat ir projekto partneriai. Pirmojo projekto susitikimo metu Las Palmes buvo sukurtas nuotaikingas projekto šokis, kurį šoko visi.

Susitikimo metu daug kalbėta apie problemas, kurios atsiranda dėl emigracijos, pristatyta, kaip integruojami į ugdymą pabėgėlių vaikai. Lankėmės pamokose, kur ne tik stebėjome įvairias veiklas, bet ir patys jose dalyvavome, pasakojome apie savo mokyklą bei mokytojus.

Graikijos mokiniai paruošė įspūdingą vaidinimą apie DEMOKRATIJOS atsiradimą Graikijoje, kaip ji augo žvelgiant per amžių prizmę. Demokratija turi gilias tradicijas, pagarbą žmogui ir jo teisėms. Tam, kad būtų įprasminta projekto demokratijos tema, šeimininkai pasiūlė kartu pasodinti alyvmedį - draugystės, tolerancijos ir demokratijos simbolį.

Partneriai pristatė medžiagą apie demokratijos veiklas savo mokyklose. Pasikartojome, kaip nepaklysti eTwinning erdvėse, kaip prijungti ir įtraukti į online darbą ir mokinius.

Projekto susitikimo įspūdžius papildė ir puikus graikiškas oras, išmoktos gaminti tzatziki bei graikiškos salotos, Olimpo kalnas ir Olimpinis paplūdimys, Aleksandro Makedoniečio tėvo ir anūko kapas, Salonikų miestas su savo įžymybėmis.

Įspūdžių daug. Idėjų – taip pat. Belieka jas įgyvendinti ir laukti kito susitikimo Jungtinėje karalystėje, į kurį planuojame vykti su mokiniais.

Pradinių klasių mokytoja, projekto koordinatorė A. Dirginčienė

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing