Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-05-30
Projektinis vizitas B. Bartoko muzikos akademijoje Spausdinti El. paštas

Muzikos mokytojos Loreta Stankuvienė ir Edita Šliauterienė dalyvauja projekto Erasmus+ KA1 „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“ veiklose - 2019 m. lapkričio 11-15 d. stebėjo įvairias muzikines veiklas, mokėsi Bela Bartoko muzikos konservatorijoje (Budapeštas). Tai muzikos vidurinė, siūlanti išsilavinimą ir profesionalų muzikos mokymą (sistema panaši į „Juventos“). 

Konservatorijoje mokosi daugiau nei 400 (5-19 metų) mokinių. Čia studijuoja ne tik iš Vengrijos, bet ir Rumunijos, Slovakijos ir Ukrainos atvykę studentai. Mokiniai gyvena bendrabutyje, netoli nuo mokyklos. Konservatorijoje dirba apie 120 pedagogų. Muzikos dalykų moko profesionalai - instrumentalistai, muzikos mokytojai, kurių daugelis dirba ir Ferenco Listo muzikos akademijoje.

Muzika - ugdymo turinio dalis, kuriai keliami aukštesni reikalavimai ir skirta daug pamokų. Į mokymo programą įtraukiami šie privalomi muzikos dalykai: pasirinktas instrumentas, muzikos teorija, solfedžio, muzikos literatūra, fortepijonas, kurie yra privalomi visiems studentams. Mokykla didelę reikšmę skiria instrumentiniam muzikavimui ir teoriniam mokymui, pabrėžia, kad svarbu yra muzikuoti kamerinės muzikos grupėse, styginių, pučiamųjų ar simfoniniuose orkestruose, dainuoti choruose. Šie dalykai yra pasirenkami.

Pasak mokyklos administracijos, net 97% mokyklos absolventų studijas tęsia Budapešto F. Listo, Austrijos ar Vokietijos muzikos akademijose.

Darbas mokykloje vyksta pusmečiais. Pamokų, kurios įtrauktos į bendrąją programą, trukmė - 40 minučių, o chorų, orkestrų užsiėmimai – 1 - 2 valandos (užsiėmimai prasideda po 14 val.). Mokykloje yra penkiabalė vertinimo sistema.

Mokytojos stebėjo daugiau nei 15 įvairios trukmės ir turinio veiklų - muzikos istorijos ir teorijos, solfedžio, chorinio dirigavimo, liaudinio dainavimo, gitaros, violančelės individualaus instrumento, gitaros metodologijos (praktinis užsiėmimas F. Listo akademijos studentams) ir kt. pamokas, choro, pučiamųjų ir simfoninio orkestrų repeticijas, Kovaco metodu vedamą praktinį užsiėmimą.

Mokytojos su kolegomis iš konservatorijos aptarė pamokas, mokinių programą, atsiskaitymo formas, vertinimą, planuojamus koncertus, ateities planus. Juventietes žavėjo rimtas, sukauptas darbas, betarpiškas, šiltas dėstytojų ir studentų bendravimas.

Loreta Stankuvienė ir Edita Šliauterienė po vėlyvų pamokų aplankė kamerinės muzikos koncertą nuostabioje F. Listo koncertų salėje ir operetę „Paryžiaus pasimatymai“ Imre Kalmano teatre.

Muzikos mokytoja E.ŠliauterienėPaskutinį kartą atnaujinta ( 2019-11-27 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing