Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-07-13
GERŲ DARBŲ ADVENTO KALENDORIAI Spausdinti El. paštas

Adventas

Laikotarpio pavadinimo advento autoriumi laikomas IV a. gyvenęs vyskupas ir Bažnyčios mokytojas šventasis Hilarijus iš Puatjė (Poitiers). To meto šaltiniuose šis liturginių metų laikotarpis apibūdinamas dvejopai: ante natale Domini – „Prieš Viešpaties gimimą“, ir adventus Domini – „Viešpaties atėjimas“. Lotyniški žodžiai ad + ventum, iš kurių sudarytas žodis „adventas“, ir reiškia „prieš atėjimą“, „prieš ateinant“.

 

 

Advento kalendorius

Advento kalendoriaus ištakos glūdi kadaise gyvavusiame sename paprotyje, pradedant laukti švenčių, gruodžio 1 dieną ant durų staktos kreida pažymėti brūkšnelį, o vėliau kasdien pridėti dar po vieną ir taip – iki pat šv. Kalėdų. Ilgainiui atsirado ir paprotys 24 žvakeles, kuriomis buvo apšviečiamas adventinis vainikas, pakeisti maišeliais su smulkiomis dovanėlėmis-staigmenomis. Pirmieji spausdinti advento kalendoriai, 1902 m. ir 1908 m. išleisti Vokietijoje – Hamburge ir Miunchene, iš tolo nepriminė šiuolaikinių ir buvo laikrodžio formos.

Šiandien įprasto adventinio kalendoriaus su 24 jame įspaustais langeliais su datomis autoriumi laikomas Gerhardas Langas (1881–1974), tokį kalendorių sukūręs 1904 metais. Pardavimui šio pavidalo advento kalendoriai, kuriuos iliustravo Ernstas Kepleris, imti leisti 1908 metais. Iš pradžių jie vadinti ne advento, o šv. Mikalojaus kalendoriais, nes dažniausiai būdavo įteikiami šio šventojo dieną – gruodžio 6-ąją, kai Vokietijoje ir daugelyje kitų kaimyninių kraštų gaunamos pirmosios šventinės dovanos. Apie 1926 metus į advento kalendoriaus langelius imtos dėti šokolado plytelės. Taip atsirado šiandien populiarus ir vaikų itin mėgstamas adventinis atributas.

Per dorinio ugdymo pamokas, prieš Adventą mokiniai susipažino su Šventosios Teresėlės (vienuolės karmelitės) „mažuoju keleliu“: „Tai – visiškai naujas kelelis… Visas mano kelias – iš pasitikėjimo ir meilės… Tikiuosi, vieną dieną Jėzus ir tave ves tuo pačiu keliu, kaip ir mane.“ Įkvėpti mažosios Teresėlės meilės pavyzdžiu („išnaudoti net pačius mažiausius dalykus ir atlikti juos iš meilės“), adventinį laikotarpį juventiečiai nusprendė įprasminti atlikdami gerus darbus ir sukurdami Gerų darbų“ Advento kalendorius. Per vokiečių kalbos pamokas mokiniai susipažino su adventinio kalendoriaus istorija.

Šaltiniai:

http://www.bernardinai.lt/index.php/straipsnis/2017-12-03-kas-yra-adventas/166692;

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-12-01-adventas-kai-ima-rasoti-debesys/178254;

https://www.svteresele.lt/teresele/katecheze_ispanu.html

Dorinio ugdymo mokytojos L. Skyrienė, R. Linkevičienė, vokiečių kalbos mokytoja J. Ričkuvienė

  
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing