Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-07-13
„Kalėdų papročiai ir tradicijos“ Spausdinti El. paštas

2019 m. gruodžio 12 d. 1a ir 4b klasių juventiečiai lankėsi Šiaulių Žaliūkių malūne ir dalyvavo edukacinėje programoje „Kalėdų papročiai ir tradicijos“. Vaikai atidžiai klausėsi pasakojimo apie tai, kaip seniau lietuviai ruošdavosi šventėms, puošdavo eglutę, švęsdavo Šv. Kūčias ir Šv. Kalėdas.  

Ne iš karto ir ne visi pastebėjo, kad kalėdinė eglutė pakabinta ant lubų. Kiek buvo spėliojimų, kodėl taip yra. Vaikai sužinojo ne vieną burtą, kurį galės išbandyti kartu su šeima. Susidomėję klausėsi istorijos apie Kūčių naktį kalbančius gyvulius ir patarimo, kodėl geriau neišgirsti, ką jie kalba.

Po to mokiniai gamino kūčiukus. Kiekvienas taikėsi iškočioti ir supjaustyti kuo mažesnį, dailesnį. Juk pačių kepti kūčiukai bus labai gardūs. Smalsieji teiravosi ir recepto.

Kai vaikai įbedę nosį į krosnį stebėjo, kaip kepa kūčiukai, visai netikėtai į langą pasibeldė... Ne, ne Kalėdų senelis, kurį pradinukai gerai pažįsta, o KALĖDA! Emocijos liejosi per kraštus… Ypač nudžiugo pirmokėliai. Vaikai bėgo prie durų įleisti Kalėdą trobon.

O tada prasidėjo tikroji pamoka. Kalėda aiškino, kodėl reikia paberti į gryčios kampus grūdų, kodėl eglutė papuošta ne stikliniais, o mediniais, šiaudiniais žaisliukais, saldainiais. Kalėda pasakojo, kokius žaidimus vaikai žaidė prieš 100 ir daugiau metų, kokius burtus galima atlikti per Kūčias…

Atsisveikindamas Kalėda padovanojo kiekvienam juventiečiui po stebuklingą riešutą, kurį vaikai prižadėjo išsaugoti iki kitų metų.

Pradinių klasių mokytojos A. Dirginčienė, D. Dundulienė

 Paskutinį kartą atnaujinta ( 2019-12-29 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing