Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-07-13
Mokykla kūrybai, mokslui ir tobulėjimui Spausdinti El. paštas

Tas senųjų mokyklų grožis... Jis užburia. Vitražais puošti langai, aukštos lubos ir paprasti, bet laiko ir prisiminimų paženklinti senieji laiptai. Lipdamas negali nesusimąstyti, kiek jaunų žmonių jais nuskubėjo laiko tėkmėje. 

2020 m. vasario 25 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos aštuntokai baigė savo pažintinę kelionę po Šiaulių miesto gimnazijas. Paskutinė stotelė – Stasio Šalkauskio gimnazija. Tai erdvi, didinga, išlaikiusi senovinę dvasią ir tuo pačiu moderni, šiuolaikiška bei inovatyvi švietimo įstaiga.

Čia atskubėjome po žiemos išvarymo šventės, nors panašu, kad lydimi sniego ir šalto vėjo, ją pasikvietėme. Šiek tiek sušlapę ir pilni teigiamų emocijų, sugūžėjome į gimnaziją, kur prie tų pačių senųjų laiptų mus pasitiko mokyklos direktorė L. Tamulaitienė ir gausus mokytojų bei mokinių būrys. Buvome pakviesti į aktų salę. Čia gimnazijos vadovė supažindino aštuntokus su mokymosi galimybėmis, popamokinės veiklos pasiūla: teatro, gitaros, dailės ir kt. studijomis.

Ne kartą iš šalkauskiečių lūpų nuskambėjo frazė, kad čia vyrauja labai draugiška atmosfera. Tuo netukus įsitikinome ir mes patys. Gimnazijos mokiniai ne tik buvo mūsų palydovais ir gidais, bet ir mokytojų pagalbininkais bei veiklų organizatoriais. Tą dieną mūsų laukė įvairūs užsiėmimai. Sužavėjo teatro studijos „Antraip“ prisistatymas, dėmesio ir susikaupimo reikalaujantys žaidimai, netradicinė anglų kalbos pamoka, robotų varžybos bei savęs pažinimo veiklos.

Klaidžiodami mokyklos koridoriais, pastebėjome, kiek daug informacijos sukaupta apie filosofą, pedagogą, visuomenės veikėją profesorių Stasį Šalkauskį. Portretas - mozaika, jo vardo premijos laureatų stendas bei muziejus byloja, kad ši neeilinė asmenybė yra svarbi šios mokyklos istorijos dalis.

Viešnagei einant į pabaigą, žvilgsnis nukrypo į vaizdą pro langą. Tolumoje matėsi Talkšos ežeras ir 18 m aukščio kolona su paauksuota skulptūra „Šaulys“. Vos pasisukus, buvo matyti didingas renesanso architektūros statinys - Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus Katedra.

Pro gimnazijos langą matant šį vaizdą, kilo mintis, kad ši mokykla - ypatinga vieta kūrybai, mokslui ir tobulėjimui.

Nuoširdžiai dėkojame gimnazijos bendruomenei už įdomią ir naudingą veiklą!

Ugdymo karjerai konsultantė E. Valaitienė

***

Mokinių mintys po apsilankymo S.Šalkauskio gimnazijoje:

• „Ši mokykla labai graži, jauki, šiuolaikiška. Mokiniai linksmi, mokytojai malonūs...“

• Šioje gimnazijoje praleidome linksmą, įdomų ir turiningą laiką“.

• „Gimnazijoje man labiausiai patiko dalyvauti anglų k. pamokoje. Gavome užduotį iš lego kaladėlių sudėlioti mėgstamą veiklą ir kalbėti apie tai anglų kalba. Šis apsilankymas palengvino mano apsisprendimą“.

• „Antradienį su aštuntokais ėjome į dar vieną gimnaziją. Laiką praleidome linksmai ir turiningai. Man labai patiko kalbėti anglų k. ir žaisti žaidimus su dramos būreliu. Buvo labai linksma“.

• „Patiko žaidimai, kuriuos žaidėme‘.

• „Nežinau, ką išskirti. Mokykla graži, veiklos buvo įdomios“.

• „Patiko programa, buvo įdomu, apie gimnaziją buvo pakankamai informacijos“.

• „Man apsilankymas S. Šalkauskio gimnazijoje labai patiko. Sužinojau daug faktų apie šią mokyklą. Patariu ir būsimiems aštuntokams rengti tokias keliones į gimnazijas, nes tai padėjo man apsispręsti, kurioje mokykloje tęsti savo mokymąsi“.

• „Labiausiai patiko teatro veikla“.

• „Mokykla labai graži, tvarkinga“.

• „Man labai patiko. Labai draugiški mokiniai ir mokytojai. Gražios ir malonios erdvės. Įdomios veiklos, labai gera atmosfera“.

• „Patiko teatro studija. Anglų k. mokytojos sugalvojo įdomias užduotis“.

• „Labiausiai patiko robotukų varžybos“.

• „S. Šalkauskio gimnazija patiko. Buvo įdomios veiklos, graži ir jauki aplinka, malonūs mokytojai ir mokiniai. Tikiuosi dar ten sugrįžti“.

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2020-03-02 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing