Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator


Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:50 - 9:35
III.9:45 - 10:30
IV.10:50 - 11:35
V.11:50 - 12:35
VI.12:50 - 13:35
VII.13.50 - 14.35
VIII.14.40 - 15.20
IX.15.25 - 16.05
X.16.10 - 16.50

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-10-20
Spalvingas 2a klasės rugsėjis Spausdinti El. paštas

Rugsėjo 1 d.

Vasara nebuvo nei ilga, nei trumpa. Visi antrokai dalyvavo įdomiose veiklose, tad įspūdžiais skubėjo pasidalinti su ilgai nematytais klasės draugais. Ir, jeigu ne susitikimo vietą pakoregavęs karantinas, nebūtume (tėvai, vaikai ir mokytoja) sužinoję, kad rugsėjo pirmosios šventė gali būti iš tikto nuostabi – be pabodusių kalbų, linkėjimų, politikų...

 

Pirmasis antrokų susitikimas įvyko Žaliūkių malūne dalyvaujant edukacinėje programoje „Piemenėlių vargai ir pramogos“. Buvo puiki proga sužinoti ir išbandyti, kaip vaikystę leido mūsų proproseneliai. Tais laikais kėlimasis su saule, pasirodo, nebuvo toks ankstyvas, lyginant su dabartiniais, kai vaikams reikia skubėti į mokyklą. Ir žaidimai, žaisti prieš šimtus metų, tinka šiuolaikiniams vaikams. O lauže kepta bulvė pralenkia net turtingiausią picą! Susitikimas - šventė buvo puikus. Net baigiantis rugsėjui, mokiniai prisimena, kokia buvo puiki mokslo metų pradžia.

Rugsėjo 2 d.

Apsiginklavusi vienkartinėmis kaukėmis, klasė užgriuvo Šiaulių sveikatos centrą. Sveiki dantys – prabanga tiek suaugusiam, tiek vaikui. Antrokai, vadovaujami higienistės, ne tik pakartojo, bet ir sužinojo daug naujo ir vertingo apie dantų priežiūrą. Renginį pabaigėme nuotaikingu žaidimu tarp grupių, įvertindami ir įsivertindami žinias apie dantų priežiūrą. Grįžus beliko tik nupiešti nepriekaištingą šypseną.

Rugsėjo 3 d.

Susitikome netoli mokyklos esančioje autobusų stotelėje, kur su didžiausiu nekantrumu laukėme 1-ojo autobuso, nuvežusio mus į Zoknius. Čia pasitiko Elzės B. tėvelis, karininkas, kuris mielai mus supažindino su savo darbu bei kariniu aerodromu. Tiek informacijos, susijusios su skaičiais ir ne tik, dar neteko vaikams niekur girdėti. Kiek uoste stovi lėktuvų, kiek jie kainuoja, kur gaminami, surenkami… kokiu greičiu skrenda, kaip ieško pasiklydusių grybautojų ar nelaimės ištiktų žvejų, kaip veikia prietaisas, fiksuojantis gyvas būtybes, koks lėktuvas skraidina mūsų prezidentus, kaip į Graikiją buvo skraidinami delfinai ir dar daug daug visko…

Turėjome galimybę įlipti ir lėktuvą ir įsivaizduoti, kad ruošiamės šuoliui su parašiutu. O Vytukas, kuris buvo kantriausias ir užleido klasės draugus pasižvalgyti po piloto kajutę, turėjo galimybę pajusti savo rankomis, kaip jo klauso visi komandas atliekantys svertai!

Grįžę į mokyklą kūrėme uždavinius apie lėktuvus…

Rugsėjo 4 d.

Ryte mūsų jau laukė ŠU bibliotekoje. Sužinojome apie knygų pasaulio rekordus (sunkiausia, brangiausia, storiausia, didžiausia, mažiausia Lietuvos ir pasaulio knyga), apie keisčiausias ir paslaptingiausias knygas), apie klijuotines, „auksines“ knyga ir kt. knygas.

Susipažinome su istorine pinigų raida Lietuvoje nuo XIII a. iki šių dienų. Pamatėme okupacinius pinigus: carinės Rusijos rublius, Pirmojo pasaulinio karo vokiškus ostrublius ir ostmarkes, Klaipėdos krašto pinigus (notgeltus), Antrojo pasaulinio karo Vokietijos reichsmarkes ir Sovietų Sąjungos mums primestus rublius.

Po ekskursijos antrokai raštu išguldė, ką sužinojo Šiaulių universiteto bibliotekoje.

Rugsėjo 6 d.

Spoksojome į TV ekraną ir plojome Gabrielei, dalyvavusiai konkurse „Dainų dainelė”.

Rugsėjo 7 d.

Dalyvavome viktorinoje apie knygas „Šaltinėlio“ bibliotekoje. Buvo labai daug emocijų, pasikartojimo, naujienų varžantis dviejose grupėse. Koks širdies skausmas pralaimėjusiai vienu tašku grupei! Po vasaros atostogų antrokai mielai rinkosi naujai bibliotekoje gautas knygas, dalinosi mintimis apie jau skaitytas.

Rugsėjo 8 d.

Į klasę atkeliavo 5 drugio vikšrai. Jie labai ėdrūs (Rusnė kasdien juos maitina tik kanų lapais)! Aiškinamės drugelio metamorfozes. Nekantriai lauksime, kada mūsų besočiai vikšrai virs lėliukėmis, o iš jų – drugeliais.

Rugsėjo 9 d.

Esame tvirtai nutarę dalyvauti eTwinning projekte ,,Europos grandininė reakcija“. Įvyko pirmieji reakcijos bandymai, kuriuos vaikai tęsė ir grįžę į namus. Puiku!

Rugsėjo 10 d.

Įsitraukėme į eTwinning projektą „STE(A)Muko Draugai“. Pirmoji tema – „Laboratorija po atviru dangumi“. Per pertrauką studijavome mokyklos kieme augančius medžius. Vaikai sunkiai, bet visgi prisiminė, kaip jie vadinasi, kur naudojami jų vaisiai.

Rugsėjo 14 d.

Nordplus – eTwinning projekto partneriai dar tyli, o antrokai jau ,,leidžia“ raketos. Vienų kyla aukščiau, kitų skrenda toliau.

Rugsėjo 16 d.

Antrokai nuo pat pirmos klasės kelis kart per metus renka klasės KNYGŲ KARALIŲ ir jo svitą – skaičiuoja, kas perskaitė daugiausiai knygų. Šįkart suskaičiavę puslapius ir pristatę perskaitytas per vasarą knygas, vaikai keliavo į mokyklos biblioteką, kur knygų fėja (bibliotekininkė) Janina pristatė naujausias, populiariausias knygas ir kartu su klasės mokytoja knygomis apdovanojo didžiausius knygų mylėtojus. Karaliene tapo Adelė, princais ir princesėmis – Justinas, Austėja, Paulius, Amelija, Elzė D.

Rugsėjo 17 d.

Išleistas pirmasis šių metų “Sveikatiados” stendas.

Rugsėjo 18 d.

Šiandien mus jungia “Vaisių ir daržovių fiesta“, nes antrokai – užkietėję ir aktyvūs “Sveikatiados” dalyviai. Net penkios grupės ruošia, serviruoja stalus, galvoja grupių pavadinimus, savo gėrybių ir receptų pristatymus, kuria naujus receptus, piešia labiausiai patikusius vaisius ir daržoves.

Rugsėjo 19 d.

Šiaulių švietimo centras organizavo Šeimų žygį. Jame pasiryžo dalyvauti Justino ir Pauliaus šeimos. Justino šeimai tai nebuvo didelis iššūkis – tiesiog eilinis savaitgalio malonumas. Na o Pauliaus šeima sprendimą priėmė tik iš ryto. Ir nuotykiai prasidėjo – išklysta iš maršruto keturiais kilometrais, skaudančios kojos ir ėjimas basomis, mažojo augintinio nešimas... Paulius negalėjo atsakyti, ar vėl keliautų į tokį žygį. Kaip teigia berniukas – turi praeiti laiko...

Rugsėjo 22 d.

Šiandien įsitraukėme į iniciatyvą „Pasakų iššūkis 2020". Laukia daug puikių lietuvių liaudies pasakų, daug nepažįstamų žodžių ir sunkių klausimų, į kuriuos reikės atsakyti.

Rugsėjo 23 d.

Miškuose begalė grybų. Antrokai su tėveliais grybauja ir nuotraukomis dalinasi su klasės draugais. Tačiau, nereikia pamiršti apie miškuose tykančius pavojus – erkes. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Loreta mokinukams papasakojo, kaip reikia apsisaugoti nuo erkių.

Rugsėjo 24 d.

Į klasę atkeliavo pintinė raudonskruosčių obuolių, kuriais vaikus vaišino Gabijos mama. Ačiū jai.

Rugsėjo 16 – 22 d.

“Europos Judumo savaitė“ neaplenkė ir 2a. Vaikai į mokyklą pagal galimybes vyko pėsčiomis ar paspirtukais. O Markas – dviračiu! Kiekviena pertrauka prabėgo mokyklos kieme judant ir džiaugiantis gražiu oru.

Rugsėjo 24 - 25 d.

Klasėje vyko pasiruošimas Europos kalbų dienai - integruotos muzikos, lietuvių kalbos, dailės ir anglų kalbos pamokos. Mokytoja Loreta Stankuvienė supažindino antrokus su lietuvių kalbos grožio pripažinimu pasaulyje. Mokytoja Loreta Mikutienė - su kalba, kuria galima susikalbėti visame pasaulyje. Abiejose mokytojų Loretų solfedžio grupėse buvo daug kalbama muzikos kalba, ypač – V. A. Mocarto. Anglų kalbos mokytoja Vaida Bernikienė su vaikais „žaidė“: reikėjo atpažinti, kokia kalba sveikinamasi, nesuklysti atpažįstant tos šalies vėliavą. Na o per dailės pamokas antrokai piešė jiems labiausiai patinkančius gyvūnus, aiškinosi, kaip skamba ir rašomi jų pavadinimai anglų kalba.

Tačiau didžiausias siurprizas laukė antrokų, kai klasėje apsilankė 6b klasės mergaitės Ūla, Elinga, Elzė, Julija. Šeštokės ruošiasi vyksti į „Sveikatiados“ varžybas, todėl atėjo pristatyti antrokams vaisių ir daržovių. Ne tik pristatė, bet ir mokė jų pavadinimus angliškai, su vaikais dainavo ir šoko.

Mėnuo dar nesibaigė. Dar laukia daug ir prasmingų veiklų, kurios neleidžia liūdėti. Štai jau nuo pirmadienio antrokai pradės Olimpinio mėnesio veiklas. Judėjimo įgūdžius formuosime dieną pradėdami linksma mankšta, dalindamiesi žingsniamačiais ir skaičiuodami, kiek žingsnelių sukaria kojytės. Tėvelių padedami, sužinosimeę, kiek valandų per parą miega antrokai...

Gyvenimas įdomus ir gražus!

Pradinių klasių mokytoja A. Dirginčienė

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing