Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:50 - 9:35
III.9:45 - 10:30
IV.10:50 - 11:35
V.11:50 - 12:35
VI.12:50 - 13:35
VII.13.50 - 14.35
VIII.14.40 - 15.20
IX.15.25 - 16.05
X.16.10 - 16.50

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-12-02
Meksikietiška vėlinių interpretacija Spausdinti El. paštas

Prieš atostogas 7 - okai dailės pamokose susipažino su Vėlinių kilme, tradicijomis.

Vėlinės - šventė, atėjusi iš pirmykščių laikų keltiškos tradicijos, kuomet airių ir škotų protėviai švęsdavo vasaros - derlingo ir šviesaus periodo pabaigą bei žiemos - tamsos laiko pradžią. Jie tikėjo, kad šių laikotarpių sandūroje riba tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio tampa labai plona. Kad vėlės iš anapusinio pasaulio nenusitemptų gyvųjų pas save, atsirado tradicija šventės metu dėvėti kaukes.  

Lietuviai prieš krikščioniškąsias Vėlines turėjo panašią pagonišką šventę - Ilges. Jos metu buvo prisimenami mirusieji, padedama jiems maisto, kapuose deginami laužai. Manyta, kad ugnis pritraukia vėles. Iš čia tradicija per Vėlines uždegti žvakę.

Įvairiose kultūrose mirusiųjų dienos minėjimas savitas. Kūrybinei užduočiai pasirinkome meksikiečių tradiciją. Meksikoje žmonės į mirtį žvelgia be didelio liūdesio ir gedėjimo, nes tiki, kad žmogus išėjo į geresnį pasaulį. Tą dieną tėvai parneša namo cukrinių kaukolyčių - saldžių skanėstų su savo šeimos gyvųjų ir mirusiųjų vardais, dekoruotų ryškiaspalviais ornamentais. Tai pagrindinis mirusiųjų paminėjimo dienos atributas. Vaikams ta diena visai linksma ir laukiama, nes gali pasimėgauti saldumynais.

Mokiniai kaukolės siluetą turėjo papuošti simetriškais ornamentais. Kaukolė - anapusinio pasaulio simbolis, augaliniai ornamentai simbolizuoja gyvenimą. Taip atsiranda jungtis tarp būties ir nebūties, tarp čia ir ten. Tai laikas, kai gamta miršta tam, kad pailsėjusi vėl prisikeltų naujam gyvenimui.

Dėkoju savo mokiniams už kūrybinius darbelius:

• 7a kl.- Elenai, Gabrieliui, Liepai, Martynui, Ūlai,

• 7b kl. - Augustui, Elingai, Juliui, Margaritai, Sofijai, Viktorijai,

• 7c kl. - Junitai, Karilei, Ugnei, 7d kl. - Audriui, Danielai, Urtei.

Dailės mokytoja A. Lendzbergienė

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing