Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:50 - 9:35
III.9:45 - 10:30
IV.10:50 - 11:35
V.11:50 - 12:35
VI.12:50 - 13:35
VII.13.50 - 14.35
VIII.14.40 - 15.20
IX.15.25 - 16.05
X.16.10 - 16.50

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-12-02
Šviesa ir gerumas. Šventas Martynas Spausdinti El. paštas

Šventasis Martynas - IV a. Italijoje gyvenęs vyskupas, pasižymėjęs gailestingumo darbais, ypač neturtėlių šalpa. Senovės Romos karys (karininko sūnus) nutarė paaukoti savo gyvenimą vargšams, liovėsi kariauti, pasikrikštijo, o vėliau tapo vyskupu. 

Šventas Martynas per šalčius pasidalino apsiaustu su vargeta ir ,,uždegė“ jo širdyje šilumos, vilties ugnį. Todėl iki šiol neatsiejamu švento Martyno dienos simboliu liko žibintas, primenantis šventojo neštą žinią: „Kas pasidalina su kitu, tas laimi.“ Tamsoje žibinto skleidžiama šviesa – užburianti. Šviesa, šiluma – tai gėrio ir vilties simbolis.

Pailsėję, po rudens atostogų, per dorinio ugdymo pamokas pradinių klasių mokiniai susipažino su šventojo Martyno asmenybe: stebėjo ir aptarė filmuką, vaidino Martyno pasidalinimą apsiaustu (Martynas, prie miesto vartų pamatęs sušalusį pusnuogį elgetą, kardu perrėžė savo kareivišką apsiaustą pusiau ir vieną jo dalį atidavė sutiktajam). Vaikai sužinojo apie kitus šventojo gailestingumo darbais, diskutavo, kuo galime dalintis šiandien, spalvino, sprendė kryžiažodį. Per dailės pamokas juventiečiai kūrė, puošė, spalvino, dažė savo žibintus. Džiugu, jog į gerumo ir pasidalinimo akciją įsitraukė ir tėveliai (dalinosi iškeptu pyragu).

Ankstyvą 2020 m. lapkričio 11 - osios rytą pradinukai nešini žibintais paminėjo Šv. Martyno dieną. Dalyvavo Šv. Martyno procesijoje aplink mokyklą. Su meile pasigaminti žibintai ne tik gražiai švietė tamsoje, bet ir skleidė šilumą, ramybę, gerumą.

Tikybos mokytoja L. Skyrienė ir pradinių klasių mokytojos

 

 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing