Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator

Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:45
II.8:50 - 9:35
III.9:45 - 10:30
IV.10:50 - 11:35
V.11:50 - 12:35
VI.12:50 - 13:35
VII.13.50 - 14.35
VIII.14.40 - 15.20
IX.15.25 - 16.05
X.16.10 - 16.50

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-12-02
Integruotos pamokos tolerancijos tema Spausdinti El. paštas

Kas apsprendžia, ką mes toleruojame, o ko - ne? Kokiais istoriniais faktais galime tai įrodyti? Kodėl “Tolerancija - bjaurus žodis”? Į ką kreipti dėmesį kalbant apie toleranciją: į tai, kas skiria, ar į tai, kas vienija?  

Atsakymus į visus šiuos klausimus septintokai galėjo rasti klausydami amerikiečio studento paruoštos TED talks kalbos bei žiūrėdami video “Don’t put people in boxes”/“Nesudėkite žmonių į dėžutes” ir “We are what we share”/“Mes esame tai, kuo dalijamės”.

“Pasikartojome angliškus žodžius, leidusius mums kalbėti tolerancijos tema (paskui visus juos sudėjome į “Žodžių debesis”). Paskui žiūrėjome video ir atsakėme į klausimus. Filmų medžiaga dar kartą patvirtino, kad žmonės gali bendrauti bet kur ir pačiomis įvairiomis aplinkybėmis… Buvo labai “faina” pamoka, labai patiko.” Izabela Keskin (7b)

Anglų k. mokytoja V. Klimavičienė

***

Tolerancijos diena paminėta rusų kalbos pamokose 7B ir 7C klasėse. Mokiniams buvo priminta, kad tolerancija remiasi pagarba, atjauta, meile, draugiškumu, širdies šiluma. Tuo įsitikinome žiūrėdami trumpą filmuką „Притча о Доброте“.

Diskutavome, kad visi žmonės gimsta kažkuo panašūs, tačiau laikui bėgant jie keičiasi, tarsi prisipildo įvairiu turiniu. Ir nesvarbu, kad tampa skirtingais, svarbu, kad moka būti kartu, priimti kitos tautybės, rasės, religinių pažiūrų žmones. Tolerancija tai tarsi skaidrus žvilgsnis į pasaulį, į aplink supančius žmones.

Ne vienas esame girdėję posakį „Akys – sielos veidrodis“, tad ir tolerancijos formulė turėtų būti kažkuo panaši...

Rusų kalbos mokytoja E. Valaitienė

***

Dailės kalba - vaizdų kalba, todėl mokiniai temą gvildeno formomis, spalvomis, simboliais, naudodami interaktyvius įrankius (kaip šiandien be jų, juo labiau, kad galimybių daug ir įvairių).

7- okai turėjo suteikti žodžiui formą, spalvas, panaudoti tinkamą efektą. 8 - okai kūrė tolerancijos ženklus, kurie sugulė į bendrą dėlionę.

Labai tikiu, kad tokie darbeliai - tai maži, bet reikšmingi žingsniai tobulesnio pasaulio link.

Dailės mokytoja A. Lendzbergienė

***

Pagarbą (angl. respect), užuojautą (angl. sympathy), pagalbą (angl. help), pasitikėjimą (angl. trust) - šiuos ir dar daug kitų dalykų minėjo septintokai, diskutuodami anglų kalbos pamokose, skirtose Tolerancijos dienai. 7a kl. mokiniai minčių žemėlapiuose, 7b kl. – foto koliažuose, 7c - asmens kūrybiškumo tipo nustatymo teste ir Padlet lentoje, 7d kl. - žodžių „debesyse“ sudėjo pačias įvairiausias nuotraukų ir emocijų, perteiktų žodžiais, dėliones.

Antroje projekto dalyje, kuri tebesitęsia, mokiniai ruošia savo darbų pristatymus. Juose prisimins, kas yra tolerancija, kokie žmonės dažniausiai patiria diskriminaciją, išgirs asmeninių istorijų, pasiūlymų, kaip visuomenė galėtų tapti tolerantiškesne, pažadų, ką kiekvienas iš mūsų padarysime, kad mus supantys žmonės gerai jaustųsi.

Savo darbus septintokai pristatys IKT priemonėmis (mindmeister, padlet, photocollage, canva, wordart). Su nekantrumu laukiu darbų pristatymų. Esu tikra, kad jie bus puikūs!

P.S. Jei ir jūs norite sužinoti savo kūrybiškumo tipą, galite tai padaryti https://mycreativetype.com

Anglų kalbos mokytoja Ž. Leinartienė

***

• 2a klasė kartu su visa Europa dalyvavo Tarptautinėje vaikų draugystės iniciatyvoje „MATAU TAVE“ - išmoko specialų šokį, kurį atliko ne tik lapkričio 16 d., bet šoka kasdien. Vaikai stengiasi būti draugiški vieni kitiems, priimti skirtumus. Vienas iš būdų - porose kurti dėliones (mokyt. A. Dirginčienė).

• 2b klasės mokinai gilinosi į tolerancijos žodžio prasmę (mokyt. A. Mažonavičienė).

• 3a klasės mokiniai spalvino, karpė ir dėliojo... (mokyt. I. Karskienė).

• 3b klasės mokiniai, kurdami dėlionę, paminėjo Tolerancijos dieną. Joje atsispindėjo vaikų pastebėjimai, kaip turėtų elgtis žmonės, kad vieni su kitais sugyventų.

• Trečiokai nusprendė, kad Tolerancijos dienos šūkis galėtų būti „Elkis su kitu taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi!“. Taip pat skamba ir klasės susitarimų Auksinė taisyklė (mokyt. mokytoja A. Zorienė).

• 3c klasės mokiniai paminėjo Tolerancijos dieną ir sukūrė plakatą (mokyt. J. Petrėtienė).

• 4a klasės mokiniai žiūrėjo filmukus apie toleranciją, diskutavo (mokyt. J. Petraitienė).

• 4b klasės mokiniai piešė save, galvojo, kokie yra (jautrūs, nuoširdūs, pakantūs ir kt.). Vienoje dėlionės detalėje užrašė: „Skirtingi, bet vieningi!" (mokyt. R. Gružienė).

• 4c apie toleranciją kalbėjo visą dieną. Lietuvių kalbos pamokoje, nagrinėdami daiktavardžio ir būdvardžio derinimą, sugalvojo daiktavardžius, kurie tinka tolerancijai apibūdinti, prie jų priderino tinkančius būdvardžius. Iš žodžių junginių sukūrė sakinius, kurie sugulė į dėlionės detales. Detalės tapo magnetinėmis ir jas galima padėlioti mokyklos fojė esančiame stende. Tik svarbu nepamiršti plauti rankas! (mokyt. D. Kontrimienė).

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2020-11-18 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing