Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator


Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:40
II.8:45 - 9:25
III.9:35 - 10:15
IV.10:25 - 11:05
V.11:30 - 12:10
VI.12:20 - 13:00
VII.13.10 - 13.50
VIII.13.55 - 14.35
IX.14.40 - 15.20
X.15.25 - 16.05

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2021-03-01
KALVYSTĖ – KAS TAI? Spausdinti El. paštas

Kai tėveliams pasiūlėme vaikams papasakoti apie savo profesiją, pirmasis į mūsų prašymą atsiliepė 5d klasės mokinio Augusto Ratkevičiaus tėvelis Tomas Ratkevičius. Jis 2021 m. vasario 10 d. penktokams vedė virtualų užsiėmimą apie kalvystę.  

Svečias priminė, kad viduramžiais kalvystė buvo itin svarbus amatas, o kalvis - pagrindinis „dizaineris“ kalant geležinius šarvus kariams bei aprūpinant juos pagrindine ginkluote - kardais, ietimis ir skydais.

Susitikimo metu mokiniai ne tik supažino su šios profesijos atsiradimo istorija, bet ir sužinojo, kas yra kalvystė, kokie darbo įrankiai reikalingi dirbant šį nelengvą darbą. Ar laikui bėgant jie labai kito? Išsiaiškinome, kad priekalas, kūjai, replės, įvairūs spaustuvai, dumplės, žaizdrė buvo ir tebėra pagrindiniai kalvio pagalbininkai.

T. Ratkevičius mokiniams priminė, kad prasidėjus pramoninei revoliucijai, kalvystė prarado savo pirminę svarbą ir tapo dekoratyvine meno rūšimi. Penktokams buvo labai įdomu, kokių žinių reikia kalvio darbe, ką gali pagaminti kalvis šiandien.

Po susitikimo visiems tapo aišku, kad norint dirbti šį darbą, labai svarbu turėti matematinių žinių, nes jos reikalingos tiksliems matavimams atlikti (juk niekas nenori kreivos tvoros!). Ne mažiau svarbu išmanyti chemiją, metalo chemines savybes, ypač, kai metalą reikia grūdinti. O kur dar fizika, kuri padeda suprasti metalo fizines savybes (lankstumas, trapumas). Kalvio darbe prireikia vizualizacijos išmanymo - tai dailė. Ir dar daug įvairių kalvystės paslapčių reikia žinoti, norint tapti geru šios srities specialistu.

Už įdomų susitikimą esame dėkingi 5d klasės mokiniui A. Ratkevičiui ir jo tėčiui T. Ratkevičiui.

Ugdymo karjerai konsultantė E. Valaitienė

  
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing