Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
Administrator


Ugdymas karjerai
Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:00 - 8:40
II.8:45 - 9:25
III.9:35 - 10:15
IV.10:25 - 11:05
V.11:30 - 12:10
VI.12:20 - 13:00
VII.13.10 - 13.50
VIII.13.55 - 14.35
IX.14.40 - 15.20
X.15.25 - 16.05

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2021-03-01
PAPRASTAI APIE MOKESČIUS Spausdinti El. paštas

2021 m. vasario 8 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ketvirtų klasių mokiniai ir jų mokytojos buvo pakviesti į virtualų susitikimą su VMI atstovais Jolita Bubliene ir Indre Borusiene.  

Pamokėlės „Mokesčių ABC“ metu mokiniai buvo supažindinti su mokesčių rūšimis (jų suskaičiavome net 23). Mažiesiems labai paprastai ir lengvai buvo paaiškinta, kuo nuo kitų mokesčių skiriasi mokesčiai už komunalines paslaugas, kas yra turto mokestis, už kokių mokesčių surinkimą yra atsakinga VMI ir t.t. Viešnios vaikams pasiūlė susirasti prekės čekį ir jį gerai išstudijuoti.

Pamokai įpusėjus, nusikėlėme į svečius pas kiškį Martyną, gyvenantį gražiame Morkyžiaus miestelyje, kuriame visada mokami visi mokesčiai. Miestelio gyventojai supranta, kad surinkti mokesčiai - tai gražios ir tvarkingos gatvės, įrengtos mokyklos, darželiai, ligoninės bei gaisrinė. Gyventojai laimingi, gyvendami saugiame ir tvarkingame mieste.

Visai kitokį vaizdą pamatėme Morkoro miestelyje, kurio gyventojai vengia mokėti mokesčius. Čia mokyklos ir darželiai uždaryti, ligoninėse trūksta vaistų, gaisrinės darbuotojai negali išvažiuoti gesinti gaisrų, nes trūksta lėšų.

Vaikams iškilo įvairiausių klausimų. Jiems buvo smalsu, kokių profesijų atstovai dirba VMI, ar tai sunkus darbas. Išsiaiškinta, kas yra valstybės tarnautojas ir kurios valstybinės įstaigos išlaikomos iš mokesčių.

Susitikimas buvo labai įdomus ir naudingas visiems.

Ugdymo karjerai konsultantė E. Valaitienė

  
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing