Meniu
Naujienos
Apie progimnaziją
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Korupcijos prevencija
Priėmimas į mokyklą
Laisvos vietos
Bendrasis ugdymas
Muzikinis ugdymas
Neformalusis švietimas
Savivalda
Projektai
Pasiekimai
Prevencinės programos
Administracinė informacija
SKU
Paslaugos
Nuorodos
Nuotolinis ugdymas
AdministratorUgdymas karjerai

Pamokų laikas
Pamokų laikas
I.8:30 - 9:10
II.9:20 - 10:00
III.10:10 - 10:50
IV.11:00 - 11:40
V.11:50 - 12:30
VI.13:00 - 13:40

 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
2020-07-05
Žalioji karta Spausdinti El. paštas

2007 rugsėjo 29 

„Kokią pamainą išsiugdysime, tokia ir bus mūsų valstybė. O juk visi nori, kad ji būtų graži ir švari“, - įsitikinęs koncerno „Achemos grupė“ ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys.

Nusprendusios dalį savo lėšų investuoti į vaikų ir jaunimo aplinkosaugos švietimą bei ugdymą, šalies chemijos pramonės įmonės „Achema“, „Lifosa“ ir „Mažeikių nafta“ paskelbė iniciatyvą „Žalioji karta“. Jos tikslas - ugdyti gamtą gerbiančią ir tausojančią kartą.  

Chemijos pramonės įmonės pakvietė palaikyti šios idėjos ir kitus verslo kolegas, valstybės institucijas, visuomenines organizacijas, žiniasklaidą, o labiausiai - mokytojus.  
Pramonininkų siūlymu šiemet pirmą kartą šalies mokyklose vyko „žaliosios“ pamokos, per kurias buvo pasakojama apie šalies ir globalines aplinkosaugos problemas, mokiniai buvo skatinami aktyviai rūpintis gamta. Vieni mokiniai kūrė planus, kaip geriausia būtų atsikratyti šiukšlių, kiti projektavo ekologiškus ateities miestus ir automobilius.

„Žaliosios pamokos“ mūsų pradinukams vyko prie Svilės šaltinių bei prie Bubių piliakalnio.  
Rugsėjo 28 dieną Lietuvos mokytojams buvo surengtas seminaras, kuriame dalyvavo ir „Juventos“ mokytojos: A.Dirginčienė, K.Kairienė, I.Karskienė, N.Jankaitienė  ir A.Čepulėnienė. "Žalioji" pamoka buvo surengta ir patiems seminaro Trakuose dalyviams: pedagogams, aplinkosaugininkams, savivaldybių darbuotojams. Jie svarstė pagrindines aplinkosaugos problemas, kas jas turėtų spręsti, diskutavo, kaip paskatinti bendruomenes rūpintis aplinka.  

Su aplinkos ministru A. Kundrotu Su švietimo ministre Šiauliečių delegacija

Inkilas šikšnosparniams Karpių paleidimas į ežerą

Atliekų gausa, užterštas oras ir vanduo, nemažos visuomenės dalies abejingumas gamtai - šias ir kitas gamtosaugos problemas vardiję pamokų dalyviai sutiko, jog dauguma jų galėtų būti sprendžiamos pirmiausia šeimoje, po to mokykloje, bendruomenėje.  
Po „žaliosios“ pamokos jiems buvo surengta ekskursija po Užtrakį - vieną vaizdingiausių Trakų istorinio nacionalinio parko vietovių.

(iš „Lietuvos Žinių“)

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2007-10-21 )
 
< Ankstesnis   Kitas >
Free Design by [ Anch ] Gorsk.net Studio Reklama internete Reklama Google Adwords SEO paslaugos SEO optimizacija Google Advertising AdWords Digital marketing